Jak a kde sehnat vlastní peníze na hypotéku, a splnit podmínky banky

Od října 2018 platí přísnější podmínky pro úvěry, a zájemci o koupi vlastní nemovitosti teď musí mít vlastní peníze na hypotéku v minimální výši 10%. Spousta ze zájemců ale nemá naspořeno ani na úhradu 4% daně z nabytí, a tím pádem je pro ně získání hypotéky zdá se nereálné. Ještě stále ale jsou možnosti, jak získat výhodnou hypotéku i bez vlastních naspořených peněz.

Tyto informace vám v bance jen tak neřeknou, a ne vždy se dá využít některá z možností uvedená ve článku. Díky přípravě před hypotékou a posouzení jednotlivých možností, které s klienty řeším, vám dokážu spočítat hypotéku tak, že nejen splníte podmínky České národní banky, ale také získáte opravdu výhodné podmínky a její levnější splacení.

Jelikož jde opravdu o praktické informace, je článek uzamčený a zobrazí se až potom, co nasdílíte můj odkaz na svém Facebooku. K tomu postačí jen kliknout na ikonku okénka, které zakrývá zbytek článku. Jsem si jist, že se vám tento jednoduchý úkon, který vás nic nestojí, opravdu vyplatí.

Kde se dají získat vlastní peníze na hypotéku

[sociallocker id=“5099″] Děkuji za Vaše sdílení a zde jsou slibované tipy a možnosti.

Jak jsem již psal, banky vám na koupi nemovitosti půjčí maximálně 90% odhadní ceny. To je ale na úkor dražšího úroku. Tím pádem zbytečně zaplatíte více. Jak to ale vyřešit, když nemáte žádné vlastní peníze? Tady je několik náhradních variant, které je ale potřeba dopředu zvážit a konzultovat. Proto neváhejte a kontaktujte mne ZDE.

  1. Vlastní peníze z jiného úvěru k hypotéce – Ještě stále je zde možnost tzv. dofinancovat zbytek kupní ceny jiným úvěrem (většinou ze stavebního spoření). Nelze to ale u všech bank a je potřeba přesný postup, aby nedošlo ke konfliktu při schvalování. Tento úvěr pak většinou při fixaci můžete refinancovat do hypotéky, a to už bez dokládání příjmů a posuzování bonity.
  2. Vlastní peníze z jiného úvěru na jiný účel – Peníze lze zpětně získat třeba z rekonstrukce nemovitosti rodičů. Tím pádem jde o jiný účel a nezapočítává se do LTV plánované hypotéky.
  3. Vlastní peníze z úvěru, který si vezmou rodiče – Občas je zde možnost, že si mohou vzít úvěr na sebe rodiče žadatelů. Tím pádem nejste před bankou zatíženi jiným úvěrem a máte dostatečnou bonitu. Úvěr, který si na sebe vezmou rodiče, pak také můžete vyplatit třeba při fixaci vaší hypotéky, a splácíte pak levněji.
  4. Dozajištění jinou nemovitostí – Pro první fixaci hypotéky mohou rodiče poskytnout do zástavy jejich nemovitost. Když potom během splácení klesne výše dluhu u hypotéky na potřebnou hranici, lze toto dozajištění zrušit.
  5. Půjčka nebo dar v rodině – I to se občas povede, že vám rodiče půjčí nebo darují peníze na koupi vlastní nemovitosti. Pokud je to ale půjčka, může to banka považovat za další úvěr a závazek, který bude počítat do vaší bonity a LTV, protože nejde o vlastní zdroje. Proto je lepší se s rodiči dohodnout a sepsat třeba prohlášení o darování financí na koupi nemovitosti. To, že jim pak budete peníze někdy vrace, si můžete domluvit až následně, a to ústně, nebo písemně.

Jde o 5 základních možností, jak získat vlastní bydlení i když nemáte naspořeno dost svých financí. Ne vždy je to proveditelné a ne vždy se dá situace řešit hned. Proto je potřeba se nejdříve dopředu připravit. Pomůže i konsolidace půjček a úvěrů, zbavení se nevýhodných kreditních karet nebo kontokorentů a podobně. Také příjmy ze zaměstnání je dobré si ošetřit a zajistit si, aby byly uznatelné bankou.

Můj tip na finanční odměny

Hledáte možnost, jak získat další peníze navíc? V tom případě využijte aplikaci TIPAŘ, kde získáte finanční odměny za vaše doporučení na zájemce o nové hypotéky, refinancování hypotéky, konsolidace úvěru a prodeje nebo pronájmy nemovitosti. Více informací ZDE

[/sociallocker]

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek