Nebankovní půjčky na dárky jsou váš první nebezpečný krok ke dluhové pasti

Jsou tu opět Vánoce a právě proto začali v televizi, na Facebooku a všemožných internetových stránkách nabízet lákavé a bezkonkurenční nabídky na jednoduché nebankovní půjčky na dárky. Všichni, a obzvlášť rodiče, chtějí udělat radost svým dětem, rodině a přátelům. Ne každý z nás k tomu ale má dostatečné příjmy nebo vytvořené finanční rezervy, aby měl na zaplacení všech plánovaných dárků, sladkostí na vánoční večeři a podobně. Nenechte se ale zlákat tím, že si v takové situaci na dárky jednoduše a rychle půjčíte u nějaké nebankovky. Může se to totiž opravdu nepříjemně prodražit.

Nebankovní půjčky mohou být dobrý sluha, ale jsou hlavně zlý pán

Pro některé domácnosti není problém si půjčit. Problém nastává až když se musí půjčka pravidelně a včas splácet. Většina nebankovních poskytovatelů půjček se zaměřuje spíše na druhé až třetí půjčky. To, že vám teď půjčí neznamená, že to pro ně musí být hned výdělek. Když svojí půjčku včas splatíte, tak vám většinou nabídnou větší půjčku, a teprve teď hrozí to nebezpečí.

Stejně tak rychlé půjčky na vyplacení exekucí. Nejhorší zkušenost bývá ta, že si sjednáte úvěr na určitou částku, kterou potřebujete, ale vyplatí vám částku nižší, protože si odečtou poplatek za čerpání a podobně. Je to i z toho důvodu, že málokdo ze zájemců o tyto půjčky opravdu čte všechny podmínky poskytované půjčky.

Nebankovní půjčky nejsou vždy potřeba. Jak ušetřit?

V prodejnách elektra jsou k dispozici akce na splátkový prodej, kdy zaplatíte cenu zboží třeba v 10 stejných splátkách, a nepřeplatíte vůbec nic navíc. Tedy pokud splácíte pravidelně a pokud si nesjednáte pojištění schopnosti splácet.

Další možností jsou brigády a vedlejší příjem. Můžete pracovat z domova, najít si brigádu a přivýdělek bokem. Klidně můžete využít i odměny za doporučení, a získat až 10.000 Kč za každý váš tip.

Opravdu si rozmyslete, jestli ten či onen dárek opravdu musíte kupovat. Sami jistě máte vlastní zkušenost, že radost z nové věci trvá zhruba jen první dva dny. Pak už to berete jako samozřejmost. Další osvědčená zkušenost je, že lepší, než dárky, jsou zážitky.

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek