Pojištění hypotéky není vyhazování peněz oknem. Předcházejte problémům

Pojištění hypotéky je nejzákladnější služba, kterou klientům doporučuji k sjednávané hypotéce. Nemyslím tím banko-pojištění, které v bankách nabízejí k získání slevy k hypotéce, ale klasické rizikové životní pojištění. Správně nastavené krytí rizik totiž už ve spoustě případů zachránilo klienty od nepříjemné situace při nečekaných událostech.

Správně nastavené životní pojištění ochrání nejen vás, ale i celou rodinu, včetně dětí.

Splácení hypotéky je závazek na opravdu dlouhé období a tím pádem je i vyšší pravděpodobnost, že se kvůli nemoci, úrazu nebo závažnější zdravotní situaci dostanete do problémů se splácením a s placením běžných nákladů a poplatků. Tedy v té příznivější variantě. Může to bohužel zajít i do podstatně horšího stavu.

Na jaká rizika a připojištění se soustředit? Není přesně dáno, co musíte nebo nemusíte mít. Vždy se řeší vaše aktuální situace a plánované závazky nyní i v budoucnu. Zohledňuje se i jaké máte finanční rezervy. Díky nim pak můžete každý měsíc ušetřit na pojistném.

Pojištění hypotéky není jen o pojištění úrazu

Nejčastější chybou při nastavení pojištění hypotéky je, že se pojistíte pouze na smrt a na invaliditu způsobenou úrazem. Statisticky ale více než 96% případů pojistných plnění z tohoto připojištění je způsobeno nemocí a to krevního oběhu, nervového systému nebo svalstva.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/vyuzivejte-spravne-zivotni-pojisteni-pojisteni-majetku/“]CHCI MÍT JISTOTU PŘI SPLÁCENÍ ZÁVAZKŮ[/button]

Pojištění hypotéky berte jako službu, ne jako zdroj příjmů

Pořád ještě spousta nepojištěných klientů, kteří splácejí své závazky, berou rizikové životní pojištění a pojištění hypotéky jako něco, na čem se nijak nedá vydělat a jen se za to platí. Vždy je ale lepší platit za službu, která vám v případě potřeby pomůže, než si na to odkládat peníze. Na některé situace se totiž takto nedá připravit.

Pokud již máte životní pojištění, je vždy po několika letech nebo při větších změnách ve vašem životě aktualizovat. Neříkám zrušit! Tím si jen uškodíte. Postačí odpovídající úpravy, navýšení pojistného plnění atd. Stejně tak je potřeba si uvědomit, že pojištění slouží ke krytí dopadu při pojistných plněních. Spořit si do pojištění je stále ještě situace, kterou někteří prodejci pojištění nabízejí, a to i přes to, že to přímo Česká národní banka bere jako neetické.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/vyuzivejte-spravne-zivotni-pojisteni-pojisteni-majetku/“]CHCI ZÍSKAT ODPOVÍDAJÍCÍ ŘEŠENÍ[/button]

 

 

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek