Dovolená na splátky je nevýhodný způsob, jak zbytečně přijít o peníze

Dovolená na splátky je hlavně v letním obdobím stále ještě poptávaným způsobem, jak můžete vyrazit třeba k moři a to bez našetřených peněz. Pokud máte k dispozici dost peněz jako finanční rezervu domácnosti, dá se nabídka dovolené na splátky využít, jako levná alternativa. Pokud ale v následujících měsících budete splácet dovolenou ze svého příjmu, není to zrovna výhodný a bezpečný způsob, jak cestovat. Zbytečně se tak zatížíte splácením, a to až na několik let, nemluvě o rizicích u rychlých půjček od nebankovních poskytovatelů.

Je jedno základní pravidlo, a to že pokud máte nedostatečné příjmy, půjčovat si máte jen na věci, které vaši situaci mohou zlepšit, nikoliv na požitky nebo zbytečnou spotřebu. Je vždy rozumnější pořídit si auto na splátky, když díky němu můžete dojíždět do lépe hodnocené práce, nebo si na splátky pořídíte notebook, díky kterému pak můžete dělat domácí práce, jako třeba psaní článků za odměnu, grafické práce, www stránky atd.

Dovolená na splátky a další výdaje

Dovolená u moře není jen o tom, že si zaplatíte zájezd s plnou penzí a máte vystaráno. Na jaké další náklady musíte myslet a co vám prodraží pobyt v zahraničí? Tady máte ty základní položky, kdy se vaše dovolená na splátky postupně prodražuje.

  • Cestovní pojištění – Nejlevnější varianta určitě není ta nejlepší varianta. Kolik stojí odpovídající cestovní pojištění. Většina cestovních kanceláří vám bude nabízet sjednání cestovního pojištění. Je to pro ně další zdroj příjmů z provizí a ve spoustě případů prodávají již hotové balíčky, které ale ne pokaždé kryjí vše potřebné pro cestovní pojištění.
  • Doprava na/z letiště nebo parkování u letiště – Kolik stojí jízda vlakem a následná přeprava na letiště, včetně cesty zpátky? Jedete autem, tak to budete platit za pohonné hmoty a parkování na letišti nebo někde poblíž letiště. Že vás tam někdo odveze a pak zase vyzvedne? V tom případě půjde celkem o 4 cesty (2x tam a 2x zpátky) a ne jen tam a zpět.
  • Kosmetika – Opalovací krémy, hygienické kapesníčky do kabelky, mýdla, zubní pasty a další základní drogerie také něco stojí.
  • Zábava a vstupné – v resortu to nevydržíte a určitě vás bude lákat podniknout nějaký malý výlet.
  • Občerstvení a jídlo – A na tom výletě nebo procházce městem si budete chtít sobě nebo dětem koupit zmrzlinu, pizzu, pití.
  • Suvenýry – aspoň rodině a přátelům jistě koupíte nějaké drobné suvenýry.

Dovolená na splátky nebo si raději naspoříte?

Rozhodně je lepší variantou si na dovolenou našetřit. Nejen na zaplacení zájezdu, ale i na dostatečné kapesné si můžete s trochou disciplíny odkládat během celého roku. Ušetříte si tak nejen na zbytečných poplatcích a zaplacených úrocích, ale hlavně na pocitu, že za dovolenou teprve budete každý následující měsíc platit.

Je ti i ideální varianta, jak děti postupně vzdělávat ve financích. Osvojí si tak návyky, které pak v budoucnu budou brát jako samozřejmost a to si jim hodí.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek