Bezdlužnost Finanční úřad vystaví rychle i pro hypotéku – stáhnout formulář

Pokud řešíte hypotéku, a máte příjem z podnikání jako OSVČ, tak po vás bude s velkou pravděpodobností banka chtít potvrzení, že nedlužíte peníze. Tuto bezdlužnost Finanční úřad vystavuje na základě vámi podané žádosti, která je zpoplatněna 100 Kč. Toto potvrzení má platnost podle financující banky většinou do 30 dnů, a třeba Komerční bance aktuálně stačí, když doložíte potvrzení o úhradě vyměřené daně.

Samozřejmě, že se dá potvrzení využít i k dalším účelům, ale nás samozřejmě zajímá financování, a proto se zaměříme na tuto variantu.

Bezdlužnost Finanční úřad vystaví do 30 dnů i rychleji

[sociallocker] Mám zkušenost, že nejdéle trvalo vystavení a dodání potvrzení maximálně 14 dnů od podání žádosti. Stačí jen komunikovat s Finančním úřadem a sdělit jim důvod, že je potřeba „rychle dodat“ pro čerpání úvěru.

Jediná věc, co může zpomalit vystavení bezdlužnosti je případ, kdy vlastníte nemovitost v jiném okrese. Váš FÚ totiž musí zaslat výzvu tam, kde je vaše nemovitost, aby potvrdil, že na nemovitosti třeba není nezaplacená daň z nabytí nemovitosti nebo daň z nemovitosti, která se platí každý rok.

Jak vystaví bezdlužnost Finanční úřad?

Jednoduše na základě podání žádosti a uhrazeného poplatku. Jak už jsem uvedl, jde o 100 Kč, které při odeslání žádosti datovou schránkou zašlete na účet FÚ, nebo zaplatíte na pokladně FÚ, a kopii dokladu o úhradě přiložíte k vytištěné žádosti. Správně by mělo přijít potvrzení na datovou schránku, pokud jí používáte, ale většinou zasílá/předává FÚ potvrzení vytištěné.

Stáhněte si formulář pro Potvrzení o bezdlužnosti v PDF

Podat žádost lze i přes web finanční správy, a to bez datové schránky. Na Finanční úřad ale pak musíte do 5 dnů dodat podepsaný dokument, který vám systém vygeneruje. To už ale rovnou můžete jít na podatelnu, odnést tam vypsaný formulář a rovnou zaplatíte i poplatek.[/sociallocker]

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek