TOP 10 seznam jak na půjčky a úvěry ještě levněji

Nejen moji klienti někdy řešili nebankovní půjčky a krátkodobé úvěry. Na tyto produkty jsme se zaměřili hned při naší první schůzce. Proč? Protože s klienty neřeším pouze jejich aktuální plány, jako je koupě bytu nebo refinancování hypotéky, ale řešíme společně finance kompletně. Má to pádný důvod, peněžní půjčky jsou nejvíce nákladné produkty a zbytečně Vás zatěžují.

Sdílejte článek na Facebooku – pomůžete svým přátelům a známým!

V seznamu najdete nejčastější postupy a vhodná doporučení, která Vám ušetří nejen peníze, ale i čas a trápení.

Jednotlivé body seznamu pro půjčky mají mezi sebou přímou i nepřímou souvislost, vzájemně se ovlivňují a využití jednoho Vám může usnadnit přístup k dalšímu bodu – tím pádem levnějším splácení půjčky nebo úvěru.

Seznam doporučení pro levnější půjčky a úvěry:

Tento návod budu samozřejmě doplňovat a upravovat. Proto uvítám i Vaše zkušenosti a nápady, které zasílejte na info@petrparizek.cz

  1. Vybírejte si vhodné řešení pro půjčky – Nenechte se zlákat jednoduchým přístupem k nabízené půjčce. Nebankovní poskytovatelé půjčky a úvěrů moc dobře vědí, jak z Vás vytáhnout mnohem více peněz, než to původně vypadá. Nejčastějším nešvarem jsou platby předem za poskytnut půjčky, zástava nemovitosti na nízké půjčky a úvěry, chytáky a pasti v podmínkách úvěrové smlouvy (vysoké pokuty, chybné číslo účtu, chybné datum první splátky)
  2. Opravdu půjčku potřebujete? – Brát si dnes půjčku třeba na dovolenou nebo dárky na Vánoce je nesmysl. Za krátkodobý pocit spokojenosti zbytečně platíte peníze navíc a zbytečně riskujete možné komplikace v budoucnu.
  3. Snižte svoje výdaje domácnosti co jen to jde – Nestačí Vám peníze na splátky? Nemáte v rozpočtu zbytečné náklady. které se dají omezit? Opravdu musíte každý den kupovat limonády, časopisy, cigarety a pod? Bez rozšířené nabídky kabelové televize se také jistě obejdete.
  4. Sestavte si rodinný rozpočet – Máte představu za co utrácíte každý měsíc svoje příjmy? Sepište si seznam Vašich pravidelných i mimořádných výdajů. Jednoduše tak získáte přehled, kde můžete ušetřit nejen pro splácení půjčky, ale také snížit nebo úplně omezit Vaše zbytečné výdaje
  5. Získejte pomoc v rodině nebo od přátel – Jde o bezpečný způsob, jak zbytečně neplatit vysoké částky navíc. Vždy je ale v zájmu obou stran dobré, když sepíšete o půjčce smlouvu a stanovíte si i případný úrok, který pokryje inflaci během doby splácení.
  6. Najděte si další možnosti příjmu – Brigáda ve Vašem okolí je jednoduchý způsob, jak si vydělat peníze navíc. Při výběru brigády si ale dávejte pozor. Nikdy neposílejte peníze předem za „super nabídky“ na Internetu.
  7. Zkonsolidujte / refinancujte svoje půjčky – Splácíte půjčku s vysokým úvěrem nebo několik půjček najednou? Dejte si dohromady všechny smlouvy a výše splátek. Získáte podklady k refinancování půjček a budete splácet jen jeden úvěr. Při konsolidaci půjček v nižší úrokové sazbě doporučuji zvolit si co nejdelší dobu splácení. Proč? Je pravda, že při delším splácení půjčky zaplatíte více na úrocích, ale pokud nevycházíte se splácením úvěrů a dalšími náklady domácnosti, získáte tak nižší splátku. Ušetřené peníze ale neutrácejte. Je potřeba si vytvořit okamžitou finanční rezervu!
  8. Okamžitá finanční rezerva domácnosti – Nejdříve si ZDE založte zdarma spořící účet. Na něj si posílejte nejen rozdíl mezi předchozí splátkou úvěru a současnou splátkou, ale také veškeré v měsíci ušetřené peníze. Na spořícím účtu je třeba si vytvořit finanční rezervu ve výši cca 3 až 4 násobku měsíčních výdajů domácnosti. Proč? Protože až budete nemocní a sníží se Vám příjmy nebo budete mít nečekané výdaje za opravu auta nebo novou lednici atd.,máte kam sáhnout a nemusíte si řešit další půjčky. Při každém použití peněz z této rezervy jí pak samozřejmě doplňte co nejdříve.
  9. Využijte mimořádné splátky půjčky – Máte již finanční rezervu? V tom případě můžeme zasílat mimořádné splátky na Vaší půjčku. Některé společnosti umožňují zasílat mimořádnou splátku bez poplatků, jiné si poplatek účtují. Proto si před podpisem úvěru zjistíme tyto podmínky. I když za mimořádnou splátku zaplatíte poplatek, dle obecných podmínek spotřebitelských úvěrů nemá být takový poplatek vyšší než 1% z takové splátky. Vám ale taková splátka ušetří mnohem více. Proto se vyplatí jí zaslal a získat tak ještě nižší splátky v následujícím období nebo zkrácení doby celkového splácení.
  10. Plánujte svoje peníze dopředu – Zbavit se půjčky je Váš první krok ke zkrocení financí. Využijte proto Vaše možnosti a plány do budoucna. Získáte tak další možnosti, jak zabezpečit nejen sebe, ale i Vaší rodinu, při řešení potřeb. Zkrocení půjček a finanční plánování je dlouhodobý postup. Nic se nevyřeší ze dne na den, mimo nečekané výhry ve Sportce (viz: 3 jednoduché kroky jak vyhrát ve Sportce) I zde se ale vyplácí počítat možnosti a pravděpodobnost.

Nezapomeňte sdílet článek s přáteli na Facebooku!

 

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek