Pojištění invalidity není jen o pojištění úrazu

Pojištění invalidity není jen o pojištění úrazu

Využití pojištění invalidity v životním pojištění je jedním ze základních zajištění závazků, které s klienty řeším. Rizikové životní pojištění totiž umožňuje optimální využití pojištění, včetně pojištění invalidity, které pak zohledňuje Vaše závazky nejen při splácení hypotéky, ale i pro zajištění Vás, závazků na Vaše děti a případné náklady spojené s invaliditou.

Správně nastavené životní pojištění a pojištění invalidity nahrazuje propad a ztrátu příjmů.

Při sestavování návrhu pojistných krytí (na co je dobré se pojistit) se často sestávám se zkreslenými představami, které mezi klienty panují. Jedná se hlavně o žádosti pojištění invalidity pouze z úrazu, protože “to bude úplně stačit” a jen na třetí stupeň invalidity, protože “je to tak levnější”. Pokud se ale budeme držet obecné statistiky, takové pojištění invalidity bude naprosto nevyhovující.

Pojištění invalidity není jen o úrazech

95% případů invalidity je zapříčiněno nemocemi, nikoliv úrazy!

Jak vidíte v infografice tohoto článku, pokud dojde na pojistné plnění z pojištění invalidity, je zde jen 5% šance, že k invaliditě dojde z důvodu úrazu. Tato hodnota v sobě ale dle statistiky obsahuje i otravy a některé jiné vnější příčiny. Obdobně je tomu i u řazení invalidity podle stupně.

 

Infografika pro pojištění invalidityV dalším grafu je zobrazen podíl přidělených invalidních důchodů pro dané stupně. Podstatný je pak fakt, že v druhém stupni invalidity může dojít ke změně. Zejména pokud se zdravotní stav zlepší a naučíte se dostatečně využívat své pohybové schopnosti i přes aktuální omezení, posudkový lékař navrhne změnu pro převedení do invalidity 1.stupně.

Pojištění invalidity v číslech

Jaký je poměr nemocí u invalidity:

  1. Nemoci svalové a kosterní soustavy 29%
  2. Duševní poruchy a poruchy chování 20%
  3. Nemoci oběhové soustavy 10%
  4. Nemoci nervové soustavy 9%
  5. Úrazy, otravy a některé jiné vnější příčiny 5%
  6. Ostatní příčiny 19%

 

[button color=““ size=“bix“ type=“outlined“ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/#kontakty“]CHCI ZÍSKAT VHODNĚ NASTAVENÉ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ[/button]

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next