Pojištění invalidity není jen o pojištění úrazu

Využití pojištění invalidity v životním pojištění je jedním ze základních zajištění závazků, které s klienty řeším. Rizikové životní pojištění totiž umožňuje optimální využití pojištění, včetně pojištění invalidity, které pak zohledňuje Vaše závazky nejen při splácení hypotéky, ale i pro zajištění Vás, závazků na Vaše děti a případné náklady spojené s invaliditou.

Správně nastavené životní pojištění a pojištění invalidity nahrazuje propad a ztrátu příjmů.

Při sestavování návrhu pojistných krytí (na co je dobré se pojistit) se často sestávám se zkreslenými představami, které mezi klienty panují. Jedná se hlavně o žádosti pojištění invalidity pouze z úrazu, protože “to bude úplně stačit” a jen na třetí stupeň invalidity, protože “je to tak levnější”. Pokud se ale budeme držet obecné statistiky, takové pojištění invalidity bude naprosto nevyhovující.

Pojištění invalidity není jen o úrazech

95% případů invalidity je zapříčiněno nemocemi, nikoliv úrazy!

Jak vidíte v infografice tohoto článku, pokud dojde na pojistné plnění z pojištění invalidity, je zde jen 5% šance, že k invaliditě dojde z důvodu úrazu. Tato hodnota v sobě ale dle statistiky obsahuje i otravy a některé jiné vnější příčiny. Obdobně je tomu i u řazení invalidity podle stupně.

 

Infografika pro pojištění invalidityV dalším grafu je zobrazen podíl přidělených invalidních důchodů pro dané stupně. Podstatný je pak fakt, že v druhém stupni invalidity může dojít ke změně. Zejména pokud se zdravotní stav zlepší a naučíte se dostatečně využívat své pohybové schopnosti i přes aktuální omezení, posudkový lékař navrhne změnu pro převedení do invalidity 1.stupně.

Pojištění invalidity v číslech

Jaký je poměr nemocí u invalidity:

  1. Nemoci svalové a kosterní soustavy 29%
  2. Duševní poruchy a poruchy chování 20%
  3. Nemoci oběhové soustavy 10%
  4. Nemoci nervové soustavy 9%
  5. Úrazy, otravy a některé jiné vnější příčiny 5%
  6. Ostatní příčiny 19%

 

[button color=““ size=“bix“ type=“outlined“ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/#kontakty“]CHCI ZÍSKAT VHODNĚ NASTAVENÉ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ[/button]

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek