Dřevostavby na klíč, aneb vlastní rodinný dům postavený do 5 měsíců

Jednou z nejrychlejších možností, jak získat vlastní bydlení, je výstavba rodinného domu. V posledních letech se díky moderním technologiím při výrobě, a úsporám při provozu nemovitosti, dostaly do obliby zejména dřevostavby. Jaké jsou možnosti, a jakým způsobem se dají ušetřit peníze i váš čas? Odpověď je jednoduchá. Jsou to dřevostavby na klíč, díky kterým můžete bydlet do půl roku a nemusíte řešit nic okolo. Vše potřebné lze totiž získat v jednom balíčku.

Dřevostavba​ je ​budova​, při jejíž stavbě byl z velké části použitý stavební materiál ​dřevo, nejvíce však na rámovou nosnou konstrukci​. Nejčastěji se používá ​smrkové​, ale také modřínové. Dřevostavby vám zajistí vlastní bydlení s parametry plnohodnotného rodinného domu. Jsou energeticky úsporné, ekologické, kvalitní a díky vývoji použitého materiálu a technologií navíc i levné.

Díky stavebnicové technologii je výstavba těchto rodinných domů na klíč rychlá a náklady na provoz nemovitosti jsou opravdu velice nízké. Obzvlášť pokud si dům vybavíte pro pasivní energie.

Cena dřevostavby na klíč i se základovou deskou

Dá se s jistotou říct, že při výstavbě dřevostaveb nejvíce času zabere právě základová deska. Většina dodavatelů montovaných dřevostaveb si jako podmínku klade právě to, že už musíte mít připravenou základovou desku podle předem zadaných parametrů. Díky nevhodnému počasí se tak stavba jako taková může zbytečně protáhnout. Pokud ale použijete vhodnou technologii, lze připravit základovou desku i přes zimu. Stejně tak se pak dá i sestavit dřevostavba a vy tak na jaře klidně bydlíte ve vlastním. Cena dřevostavby ve velikosti 5+kk a obytné plochy 100m2 se pohybují již v ceně do 4.000.000 Kč. Samozřejmě se ceny pohybují dolů i nahoru. Záleží na provedení, velikosti a použitém materiálu.

Co obsahuje cena dřevostavby? Kompletní dokončenou stavbu rodinného domu ve standardním provedení připraveného k užívání (bez kuchyňské linky), dále provizi za zprostředkování, základovou desku na rovinu se svažitostí do 2° a standardních poměrech na pozemku. Cena je včetně DPH.

Dřevostavby na klíč pro vlastní bydlení i jako dokonalá chalupa

Menší projekty dřevostaveb se dají použít nejen pro bydlení, ale i jako rekreační objekty. Pořídíte je rychle a levně. Postačí jen najít vhodný pozemek a vybrat si z nabízených variant. Na podzim zažádáte o stavební povolení a další chalupářskou sezónu už máte připravenou nemovitost k odpočinku, relaxaci a dokonce i celoročnímu užívání.

Dřevostavby na klíč a riziko požáru

Dřevostavby obecně provází mýtus o zvýšeném riziku požáru. Člověk si neuvědomuje, že dřevo je sice zápalné a hořlavé, ale vůči požáru dobře odolné, protože odhořívá postupně, velmi pomalu, a přitom prakticky nemění svou tuhost a únosnost. Při vystavení dřevěné konstrukce požáru její povrch nejprve vzplane a poměrně silně hoří, ale to jen do té doby, než se na jejím povrchu vytvoří zuhelnatělá vrstva. Tato vrstva pak zabraňuje přístupu vzduchu do vnitřních částí, a tím tlumí hoření a chrání zbytek průřezu od vysokých teplot i přímého působení plamenů. Proto zůstává teplota ve zbytkové průřezu řeziva již v malé vzdálenosti od povrchu nezměněna. (Pod touto zuhelnatělou vrstvou je teplota dřeva již kolem 25°C). Díky tomu vykazují i nechráněné dřevěné prvky vysokou požární odolnost a zachovávají si tak fyzikální, mechanické a statické charakteristiky, které jsou schopny dále přenášet zatížení po relativně dlouhou dobu.

Získejte nabídku dřevostavby na klíč

Odešlete své kontakty a získejte více informací a nabídku pro získání vhodného řešení za ideální cenu.

[fc id=’39‘ align=’center‘][/fc]

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek