Jak prodat byt co nejvýhodněji a hlavně bezpečně a bez rizika

Jak prodat byt pokud možno za nejvyšší cenu a bez rizika ztráty Vašich peněz? Již několik let řeším pro své klienty financování koupě nemovitostí za pomoci hypotéky a dalších vhodných úvěrů. Během své praxe jsem se setkal se spoustou situací, které představovaly možné riziko pro mé klienty a proto si (nejen) na ně vždy dáváme pozor.

Odlišný byl zejména způsob práce realitních makléřů a realitních kanceláří. Mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že nejlepší služby, informace a podklady nám zajišťují spíše hlavní a zavedené realitní kanceláře. Řešili jsme i jak prodat byt bez realitky, ale klientovi jsem spočítal „jeho úsporu“, pokud se rozhodne vše řešit sám a pro porovnání i skutečnou výhodu spolupráce s realitní kanceláří. Asi tušíte, jak to dopadlo. Ano, rozhodl se pro variantu spolupráce s realitní kanceláří. Není to tož vždy jen o ušetřených financí. Realitní servis „Bez realitky“ není jako takový vůbec špatný, ale pouze co se týče pronájmů a i tam bych byl jako majitel nemovitosti opatrný na budoucího nájemce.

Jak prodat byt bez rizika

Jednoduchá rada zní: „Přes zavedeného realitního makléře“. Jedině tak můžete prodat byt opravdu bez rizika. Každý profesionální realitní makléř má již dávno připravené postupy (tzv. metodiku), pomocí které postupuje, když nabízí k prodeji byty svých klientů. Neohrozí tak ani prodávajícího a ani kupujícího.

  • Jako prodávající určitě nepřevádějte svou nemovitost, dokud nemáte jistotu, že jsou peníze vyplaceny do bezpečné úschovy nebo přímo na Váš bankovní účet.
  • Pokud sestavuje kupní smlouvu protistrana, určitě si jí nechte zkontrolovat právníkem.
  • Dohodněte si také termíny a podmínky úhrady, ale i předání nemovitosti
  • V předávacím protokolu uveďte všechny stavy odběru služeb (elektřina, plyn a pod.)

Jak prodat byt s hypotékou

Ani prodej nemovitosti s hypotékou není problém. Je hned několik možností jak to vyřešit a vše potřebné s Vámi proberu na schůzce. Tam získáte nejen informace jak se bude situace řešit přesně pro Váš případ, ale mám pro Vás také další výhody a možnosti, které poskytuji svým klientům. Pokud tedy chcete prodat byt s hypotékou, nejdříve získejte potřebné informace, jestli se Vám to vyplatí a také jak a co si správně a včas připravit. K tomu Vám poslouží tento jednoduchý kontaktní formulář:

[fc id=’1′ align=’center‘][/fc]

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek