Bitcoin a další kryptoměny už bohužel vidím jen jako rizikové investice

Bitcoin (BTC), jako jedna z nejznámějších digitální měn, vznikla v roce 2009. Ano, máte pravdu, že Bitcoin byl jednou z investic století, ale vždy je potřeba uvažovat nad tím, co je nyní, a co se dá očekávat. Tzn. neplakat nad rozlitým mlékem a tím, že vám utekla výhodná investice. Nemá tak smysl přemýšlet, jak dobře byste se měli, když byste kdysi koupili za pár desítek nebo stovek dolarů nějaký ten Bitcoin a jak moc jste dosáhli zhodnocení.

Bitcoin jako lákavá investice nebo past?

Nejeden investor se nechal zlákat vidinou vysokého a rychlého zhodnocení v jakékoliv variantě. Skutečnost pak ale byla úplně jiná a tito investoři pak měli veliké problémy. Nechci ve článku řešit, jestli je nebo není Bitcoin jen velká bublina před splasknutím, nebo je to opravdu jistá investice. Pro mě je podstatné, že aby se případná investice opravdu vyplatila, je potřeba investovat dost vysokou čásku, a to je samozřejmě dost velkým rizikem. Nezáleží, jestli budete investovat najednou nebo postupně každý měsíc. Tato investice je opravdu jen pro ty, kteří jsou ochotni riskovat to, že o většinu investovaných peněz přijdou a zároveň je výše investice v porovnání s jejich zainvestovaným portfoliem zanedbatelná. Stejně tak, jako když chcete investovat do zlata nebo stříbra.

Stále totiž investujete jen do jednoho a nerozdělujete si tak možná rizika pro případ velké ztráty nebo krachu. Stejně tak to může dopadnout při investici do akcií jednoho eminenta / společnosti.

Pokud ale investujete najednou do několika desítek akcií, dluhopisů a produktů finančního trhu, tak podstatně snížíte riziko ztráty a naopak se dá očekávat odpovídající zhodnocení a to i během poklesů cen akcií a zvolených komodit. Takovému způsobu investování se říká diverzifikace a jde o osvědčený způsob bezpečnějšího dlouhodobého investování. Že nemáte najednou tolik peněz a tím pádem nemůžete nakupovat najednou více akcií, dluhopisů atd? Nemusíte. Takové investice lze totiž začít již od 500,- Kč každý měsíc a pokud se dostanete do dočasné finanční tísně nebo budete potřebovat posílat peníze jinam, nikdo vás nebude nutit k platbě. Je to čistě jen na vás.

Bitcoin a další kryptoměny jsou teď hitem

Proč? Protože se od nově vznikajících virtuálních měn očekává stejný úspěch, jako dokázal Bitcoin. Většinou jde ale jen o velkou neznámou, kde hrozí třeba i velké fiasko, náhodná zhodnocení nebo dopředu naplánovaný podvod, kdy se jen hradí část z investic jako provize těm, kdo přivedou další investory a zbytek jde kamsi a komusi do kapes. Až potom dojde na výběry nebo rušení uživatelských účtů, budou vznikat opravdu nepříjemné situace.

Chcete koupit Bitcoin nebo raději půjdete do jistější investice?

Je čistě na vás, jak se rozhodnete. Pokud si opravdu chcete koupit Bitcoin, tedy přesněji jeho část, tak je to čistě jen vaše věc. Proč ne celý Bitcoin, ale jen jeho část? Protože aktuální cena (k 18.12.2017) je cena 1BTC kolem 18 500$, tedy v přepočtu v aktuálním kurzu na koruny (21,77/$) to je přes 402.000,- Kč za jeden jediný Bitcoin. Ti, kdo chtějí mít větší jistotu a nemají potřebu se strachovat o své peníze a jejich zhodnocení, mohou jednoduše vyplnit a odeslat tento formulář a já s vámi proberu vše potřebné.

[fc id=’15‘ align=’center‘][/fc]

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek