Jak prodat byt a koupit jiný, když ještě nemáte kupce? I tady jsou možnosti

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Chcete prodat svojí nemovitost a přemýšlíte, jak prodat byt a koupit jiný, když nemáte kupce? I to je na realitním a úvěrovém trhu možné a dá se řešit. Ne vždy ale prodávající volí ten správný postup. To ho pak připraví o peníze navíc z prodeje jeho nemovitosti a riskují zvýšení budoucích nákladů hypotéky.

Obsah článku:
  1. Nejčastější chyby a přešlapy
  2. Jak správně postupovat

 

I zde platí pravidlo nikam nepospíchat. Raději si v klidu vyberte vhodné bydlení a nabízejte svůj byt k prodeji. Nezapomeňte i na následnou administrativu s úřady, platbou daně z nabytí nemovitosti a náklady a zmatek při stěhování a převodu energií.

Jak prodat byt a koupit jiný – nejčastější chyby

Nejčastější chybou bývá, že se o to klienti pokoušejí sami. V bance si zjistí, jestli dostanou úvěr a jak vysoký. Podle toho pak hledají nemovitost a snaží se prodat i tu svojí. Ne vždy jim ale banka nabídne vhodnou variantu. Některé ji totiž nemají k dispozici.

Platnost nabídky z banky – Nabídka podmínek z banky a garance úrokové sazby má ale omezenou platnost (většinou 30 dnů). Pokud prodávající nestihne prodat svojí nemovitost podle svých představ během té doby, musí řešit aktualizaci nabídky v bance. Buď mu původní nabídku potvrdí, nebo už pojede podle aktuální úrokové sazby a metodiky banky. Stejně tak si musí zajistit aktuální potvrzení příjmů, které musí odpovídat jeho požadavku v bance.

Neprodávejte svojí nemovitost pod cenou jen kvůli tomu, abyste včas zaplatili za nový byt. Pokud váš plán jak prodat byt a koupit jiný není založen na jistém postupu a jdete do toho pouze s tím, že to nějak dopadne, bude Vás to stát zbytečné peníze a nervy. Prodat byt se dá mnohem výhodněji, než bez realitky. Nechte proto prodej nemovitosti odborníkovi a získáte pohodlně více peněz z prodeje. Tím zaplatíte provizi realitního makléře a ještě vám zůstanou peníze navíc.

Jak prodat byt a koupit jiný, když ještě nemáte kupce?

S tímto postupem není třeba se obávat toho, že nestihnete včas najít zájemce o vaší nemovitost, který vám včas zaplatí požadované peníze, a vy si v klidu vyberete a koupíte jinou nemovitost dle svých představ. Jen málokdy se totiž povede skloubit prodej tak rychle s koupí. Je tedy dobré se dopředu připravit a zvolit vhodný postup, který není tak riskantní a stresující.

Je zde totiž překlenovací financování, kdy získáte potřebné peníze na vybranou nemovitost, a pak máte až 2 roky na to, prodat svojí původní nemovitost a peníze z prodeje použít na vyplacení tohoto úvěru a pokračovat v klasické hypotéce.

Překlenovací financování je další ze služeb, které pro své klienty zajišťuji. Stačí si jen nechat spočítat hypotéku a získáte veškerý hypoteční servis.

[vc_btn title=”CHCI VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU” style=”3d” shape=”square” color=”blue” size=”lg” align=”center” css_animation=”appear” link=”url:http%3A%2F%2Fpetrparizek.cz%2Fspocitat-hypoteku%2F||” button_block=”true”]

 

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next