Státní dluhopis Republika? Já mám raději dluhopis výnosem 5% a bez poplatků

Státní dluhopis Republika rozčeřil poklidné vody obchodu s dluhopisy. Stát ke svému výročí 100 let od založení vydal emisi státních dluhopisů. Jde o reinvestiční dluhopis, který má dobu splatnosti 6 let a je nastaven tak, aby motivoval držet dluhopisy až do splatnosti. Minimální hodnota zakoupeného dluhopisu je stanovena na 1 000 Kč, maximální je omezena na 1 mil. Kč v rámci jedné emise.

Tento státní dluhopis opět vzbudil zájem mezi obyvatelstvem, protože se mu dostalo i patřičné propagace ve zpravodajství. Dle mého názoru ale stát opět těží z finanční negramotnosti obyvatelstva.

Je známo, že obyvatelé České republiky mají na svých běžných účtech uloženy finance v řádu několika miliard. V podstatě s nimi nijak nehospodaří a nechávají je bankám k dispozici. Občas si je někdo převede na spořící účet nebo termínovaný vklad, ale výnosy jsou mizivé.

Státní dluhopis Republika sotva udrží vliv inflace

Když si dáte výnos dluhopisu do kalkulačky, vyjde vám celkový výnos před zdaněním. Výnos dluhopisů není pravidelně vyplácen, ale je jednou ročně ke stanovenému datu automaticky reinvestován připsáním dalších státních dluhopisů na majetkový účet (tzn. že za něj nakoupíte další dluhopis). Počet kusů státních dluhopisů se tedy každoročně zvyšuje. Reinvestované výnosy dluhopisů spolu s posledním výnosem dluhopisů jsou vypláceny k datu splatnosti daných dluhopisů.

Myslíte si, že je to pro vás výhodné? Omyl. Přesvědčím vás jednoduchým porovnáním.

Chcete statní dluhopis nebo lepší výnos?

Jak jsem již uvedl, tento státní dluhopis je pouhou náhražkou pro opravdové zhodnocení a moji klienti nyní využívají lepší zhodnocení v realitním dluhopisu M&M reality invest a.s., který má platnost 5 let a fixní roční výnos 5%. Tento výnos je každý rok vyplácen na bankovní účet vlastníka dluhopisu a je již očištěn o úhradu daně. Dluhopis nemá žádné poplatky. Vstupní, manažerské a výstupní náklady jsou za vydavatelem dluhopisu. A jistota výnosu? Díky rozložení do několika realitních aktivit a stabilní a silné firmě není třeba řešit riziko nevyplacení. Tento dluhopis je v podstatě variantou, jak investovat do nemovitostí bez případných rizik a nákladů s tím spojených.

Porovnání výnosů Státního dluhopisů a Realitního dluhopisu M&M Reality Invest a.s.

Státní dluhopis M&M Reaility invest a.s.
Nákup za 100.000 Kč Nákup za 100.000 Kč
Výnos po 5 letech: 8.242 Výnos po 5 letech: 25.000 Kč
Vyšší zhodnocení o 16.758 Kč

Zdroj výpočtu státních dluhopisů je z kalkulačky na: https://www.sporicidluhopisycr.cz/. Výnosy jsou uváděny před zdaněním.

Při stejné investici do státního dluhopisu a dluhopisu M&M je jasně vidět, že rozdíl ve výnosu je znatelný. Navíc odkup dluhopisu M&M je možný již v listopadu 2021 a 2022.

[fc id=’29‘ align=’center‘][/fc]

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek