Hypotéka v roce 2019: Jak se připravit, s čím počítat a jak výhodně získat

Hypotéka v roce 2019 bude bohužel čím dál méně dostupný produkt. Hlavní příčinou je regulace ČNB, která od října 2018 spoustě zájemců o vlastní bydlení znemožnila, nebo znatelně ztížila možnost získat vlastní bydlení. Další příčinou jsou i vysoké ceny nemovitostí a jejich nedostatek. O rostoucích úrokových sazbách nemluvě.

Zejména mladé páry, rodiny s nižším příjmem a samotní žadatelé o hypotéku se tak bohužel dostali do situace, kdy jim banky úvěr neposkytne a oni musí platit nájem v cizím bytě. To jim ztíží vytvoření vlastních zdrojů pro hypotéku.

Rozumní žadatelé o hypotéku ale vědí, že hypotéka v roce 2019 už se neřeší v bance. Nejdříve je potřeba se vhodně připravit a až poté řešit hypotéku. Pokud i tak chcete jít do banky přímo, může se stát, že bude vaše žádost o hypotéku zamítnuta. Nejen z důvodu, protože třeba nemáte dostatečné příjmy, ale i kvůli nesprávně nastavenému požadavku nebo vysokým závazkům. Ne každá banka totiž poskytne zrovna to, co potřebujete.

Jak to tedy vlastně bude? Jak se bude řešit hypotéka v roce 2019?

Obsah článku:
  1. Jak se připravit na hypotéku a splnit podmínky
  2. Jak postupovat pro získání výhodné nabídky
  3. Nejčastější chyby, které můžete ovlivnit a mohou vás ohrozit

 

Hypotéka v roce 2019: Jak se připravit

Nové podmínky pro hypotéky jsou sice nejčastější příčinou, proč v bankách čím dál více žadatelů nezíská úvěr v požadované výši. Ještě stále je zde ale možnost se připravit i na potřebnou výši úvěru.

Konsolidace půjček a úvěrů – I když máte na splácení hypotéky a půjček, které již máte, kvůli DSTI nedostanete hypotéku. Protáhněte si dobu splatnosti úvěrů konsolidací, a splácejte nižší splátku po delší dobu. Ano, při delším splácení sice zaplatíte více na úrocích, ale takto splníte limit pro měsíční zadluženost a na tyto úvěry můžete zasílat mimořádné splátky a zbavit se jich dříve.

Refinancování úvěrů do hypotéky – Máte možnost kvůli LTV navýšit svojí hypotéku? Zbavte se tak nevýhodných půjček díky neúčelové části hypotéky. I hypotéka v roce 2019 toto umožňuje.

Vlastní zdroje trochu jinak – nemáte vlastní peníze na nemovitost? A co Vaši rodiče? Mohou vám poskytnout vlastní nemovitost do zástavy aspoň pro první fixaci, než splatíte potřebné peníze a vytvoříte si rezervu. Také si mohou vzít vlastní úvěr na sebe a peníze vám poskytnou na nemovitost.

Kombinace produktů – Sice již není možnost 100% hypotéky, ale ještě stále lze získat 100% financování na celou nemovitost a dokonce i na úhradu pro daň z nabytí nemovité věci.

 

[vc_btn title=“CHCI VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU“ style=“3d“ shape=“square“ color=“blue“ size=“lg“ align=“center“ css_animation=“appear“ link=“url:http%3A%2F%2Fpetrparizek.cz%2Fspocitat-hypoteku%2F||“ button_block=“true“]

 

Hypotéka v roce 2019: Jak postupovat

Zbytečně nečekejte. ČNB v roce 2018 již několikrát zvýšila úrokovou sazbu a na to reagovali i banky. I v roce 2019 se bohužel očekává postupné zvyšování úrokové sazby u hypoték, a také nastavení ještě přísnějších pravidel pro získání hypotéky. Pokud tedy vyčkáváte na dobu, až budou úrokové sazby opět pod 2%, tak opravdu držím palce, a třeba se za 10 let opět dočkáte. Pro vás ostatní je však rozumnější využít vhodně nastavený postup. Hypotéka v roce 2019 se totiž ještě stále dá získat za výhodných podmínek. Jen je potřeba vědět, jak na to. Od toho je tu hypoteční poradce.

Nechte si poradit jinde, než v bance. Ano, tohle pravidlo platí již dávno, ale v roce 2019 získal tento důvod podstatně pádnější důvod. Proč? Protože hypoteční poradce vám dokáže zajistit nejen aktuální nabídku všech bank, stavebních spořitelen i nebankovních společností. Navíc je může i kombinovat, a díky svým předchozím obchodům má v bankách lepší pozici pro vyjednávání. Zajistí vám také kompletní servis před hypotékou, při podpisu hypotéky i při čerpání hypotéky. V bankách si budete muset zajistit většinu věcí sami.

[vc_btn title=“CHCI VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU“ style=“3d“ shape=“square“ color=“blue“ size=“lg“ align=“center“ css_animation=“appear“ link=“url:http%3A%2F%2Fpetrparizek.cz%2Fspocitat-hypoteku%2F||“ button_block=“true“]

 

Hypotéka v roce 2019: Nejčastější chyby

Spousta zájemců si zkouší spočítat hypotéku na online kalkulačkách. To ale není zrovna chytrý postup. Spousta takových kalkulaček totiž funguje pouze jako sběr kontaktů. Zájemci pak většinou nedostanou zobrazený úrok a podmínky, které se jim zobrazí ve výpočtu na formuláři, nebo ve skutečnosti spíš zaplatí víc. Podstatné je totiž vědět, jaký způsob financování zvolit a jak ho nastavit. Až poté se zvolí vhodný poskytovatel hypotéky nebo kombinace produktů.

Nejnižší úroková sazba je většinou vykoupena poplatkem za další služby, jako je bankopojištění, poplatky za užívání kreditní karty a pod.

Poplatky k hypotéce jsou také podstatnou součástí hypotéky. Proto je potřeba vybrat takovou kombinaci, aby žadatelé o hypotéku získali co nejlepší RPSN hypotéky.

Offsetová hypotéka – sleva na úrokové sazbě podle toho, kolik máte právě na svém bankovním účtu. Pokud ale svoje peníze necháte vydělávat jinde a efektivněji, máte šanci na ještě levnější splácení.

Stavební spoření v překlenovacím úvěru – Lákají vás na výhodnou úrokovou sazbou na úvěru ze stavebního spoření, protože je to výhodnější než hypotéka? Nemají pravdu. Zjistěte si nejdříve, jak vlastně funguje překlenovací úvěr s dospořováním u stavebního spoření, a jak funguje hypotéka.

 

[vc_btn title=“CHCI VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU“ style=“3d“ shape=“square“ color=“blue“ size=“lg“ align=“center“ css_animation=“appear“ link=“url:http%3A%2F%2Fpetrparizek.cz%2Fspocitat-hypoteku%2F||“ button_block=“true“]

 

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek