Hypotéka na družstevní byt je stále ještě častým požadavkem mých klientů. Abych byl ale přesnější, jde o hypotéku na koupi družstevního podílu. To je totiž dost zásadní. Jako podílník pak užíváte bytovou jednotku. Pro hypotéku jako takovou musíte dát do zástavy vhodnou nemovitost, ale to právě u družstevního bytu není možné.

Družstevní bydlení je jednou z variant, jak chytře obejít regulace hypoték ČNB, které platí od října 2018 a omezují zejména mladé rodiny a zájemce o vlastní bydlení, kteří nemají dost vlastních prostředků.

To se ale týká nově založených družstev, protože koupě družstevního bytu je spojena s převzetím aktuální hodnoty družstevního podílu se vlivem nesplacené anuity, tedy aktuálního dluhu na spláceném úvěru.

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next

Jistě vás napadá, že se dá ke koupi využít úvěr ze stavebního spoření bez zástavy nemovitosti. Tam je ale stanovený maximální limit na výši úvěru, a také jde o dražší variantu kvůli vyšší úrokové sazbě.

CHCI HYPOTÉKU NA DRUŽSTEVNÍ BYT

V tomto článku ale zjistíte, jak se dá výhodněji zajistit hypotéka na družstevní byt a tím pádem ušetřit peníze a čas. V podstatě za vás zařídím vše podstatné a na vás nechám jen nezbytně nutné úkony. Stejně tak, jako poskytuji hypotéky pro své klienty již několik let.

Nesplacená anuita – zůstatek dluhu za úvěr, který byl poskytnut družstvu na výstavbu a případnou rekonstrukci. Anuita je rozpočítána dle výše družstevního podílu.

Hypotéka na družstevní byt – základní způsoby řešení

Jak vidíte, i hypotéka na družstevní byt má svoje způsoby řešení. Samozřejmě pro vás zařídím i jiné požadavky spojené s vlastním bydlením.

Pokud tedy chcete opravdu ušetřit a pohodlně získat družstevní byt, využijte kontaktní formulář nahoře ve článku a já nebo moji kolegové se postaráme o vše potřebné. Jsme vám totiž k dispozici po celé České republice a máme opravdu praktické postupy a výhody pro naše klienty.

Zdroj obrázku: Designed by Freepik

Víte o někom, koho bude článek nebo služba zajímat nebo mu přijde užitečný/-á? Klidně odkaz na článek přepošlete e-mailem a podělte se o výhody a informace


Sdílejte
Petr Pařízek
Hypoteční a úvěrový specialista Již od roku 2011 řeším s klienty jejich potřeby i jejich plány. Výhodné řešení, lepší podmínky a slevy nejen na hypotéce zajistím ale i pro Vás. Díky své historii ve světe hypoték a úvěrů na bydlení, předchozím obchodům a zejména spolupráci s M&M reality mám pro své klienty nejen lepší podmínky a výhody v bankách, ale také širokou nabídku nemovitostí ke koupi a přístup k neveřejným nabídkám, včetně vyplácení odměn a provizí.