Hurikán Sabina a silné bouřky s větrem: Jak nahlásit pojistnou událost

Postihla vás Sabrina nebo další z bouřek a silných větrů, které v únoru 2020 zasáhly celou Evropu, včetně České republiky? V tom případě nejspíš řešíte, jak nahlásit pojistnou událost, abyste dostali co nejrychleji své peníze na opravu. K hlášení je potřeba se samozřejmě připravit, protože pojišťovna bude chtít doložit hned několik podkladů. Informace k hlášení není jen pro případy větrů a bouřek, ale i pro další rizika, jako jsou požáry, pády stromů a podobně.

Jaké byly nejčastěji hlášené škody od Sabriny? Pády komínu, samozřejmě poškození střech, poškození plotů, zatopení sklepů a garáží a poničení zahradních staveb, garáží, kůlen, skleníků a zastřešení bazénů.

Jak nahlásit pojistnou událost?

Pokuste se nejdříve zamezit dalším škodám. Vzala vám vichřice střechu? Bude asi lepší zajistit části střechy, aby poté neodlétaly nebo nepadaly na kolem stojící automobily atd. Zároveň se pokuste zachránit poškozené věci z vytopených sklepů a garáží.

Nafoťte škody na Vašem majetku a vše foťte a sepisujte. Poškozené věci nevyhazujte, dokud je neuvidí likvidátor. Pokud máte možnost, připravte si od poškozených věcí doklady o pořízení. Pro tyto účely je dobré se připravit a naskenovat si postupně při jejich pořizování faktury nebo paragony do počítače a fotky nebo dokumenty pak uložit třeba na Google disk. K němu se pak přihlásíte odkudkoliv.

Připravte si pojistnou smlouvu, díky které budete uplatňovat náhradu škody. Pokud jste o originál během pojistné události přišli, nemusíte zoufat. Kopii pojistné smlouvy mají v pojišťovně. Podle vašeho jména a rodného čísla tak smlouvu rychle vyhledají. I zde se ale vyplatí, když si smlouvy zazálohujete do počítače a na Google disk.

U většiny pojišťoven to lze hned několika způsoby:

  1. Prostřednictvím online formuláře, který najdete na webových stránkách pojišťovny
  2. Prostřednictvím formuláře, který zašlete poštou, nebo ho osobně donesete na pobočku pojišťovny
  3. Telefonicky
  4. Na pobočce pojišťovny

 

Pokud máte připraveno vše potřebné, nahlásíte pojistnou událost na své pojišťovně. Občas se bohužel stane, že klienti nemají pojistné krytí na některou ze škod. Právě proto je vhodné se o pojistné smlouvy starat. Mít v šuplíku smlouvu s tím, že máte pojištění, prostě nestačí. V posledních letech se podstatně rozšířily služby pojišťoven a zároveň se snížily ceny za pojistná krytí.

Chcete mít jistotu a odpovídající pojistné krytí? Kontaktujte mne a moji pojišťovací specialisté zařídí vše potřebné, aby byl Váš majetek doopravdy chráněn.

[fc id=’4′ align=’center‘][/fc]

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek