Jak neinvestovat a jak investovat do zlata?

Jak investovat do zlata

Na internetu máte spoustu možností a nabídek jak investovat do zlata. Ve skutečnosti jde většinou pouze o multi-levelové prodejce (MLM), kteří chtějí jen prodat a Vy platíte nejen zbytečné poplatky navíc, ale také můžete mít potíže s následným prodejem zlata.

Výkup zlata si můžete zajistit sami a to přímo nějakému zájemci, kterého si seženete nebo přes výkupy zlata jednotlivých společností. V prvním případě si smluvíte s kupujícím cenu, ale u prodejců „investice do zlata“ musíte akceptovat výkupní cenu zvolené společnosti.

Jak investovat do zlata které neexistuje?

Jak ne-investovat do zlata v papírové podobě

Ano, i to je možné a mnozí lidé takto investují do vzdušných zámků. Kupují si jakési certifikáty, které potvrzují jejich vlastnictví zlata, uloženého kdesi v trezoru banky. Tato varianta ale není tou správnou cestou jak investovat do zlata.

Tito prodejci mají již dávno ohrané argumenty, že zlato je věčné, zlatem se dá zajistit majetek v případě války a dokonce jsem již potkal prodejce, který do svých plánů proč a jak investovat do zlata, tedy vlastně certifikátu právě od nich, využil i uprchlickou vlnu, která se zrovna začínala valit Evropou.

Takový prodej investic se ale netýká pouze zlata. Ve hře je stříbro, diamanty a pod.

U takových certifikátů ale nastane zásadní problém, až dojde ke skutečné krizi (jestli ovšem k něčemu takovému dojde). Investoři budou samozřejmě chtít proměnit své certifikáty za skutečné zlato, ale tolik zlata určeného na investice neexistuje a nikdy neexistovalo.

Další otázkou zůstává, jakou máte záruku, že by ono zlato v nastalé krizi doputovalo až k Vám…

Jak investovat do zlata bezpečněji?

Hlavní otázkou, zda a jak investovat do zlata je, zda máte dostatečně a správně finančně zajištěnou přítomnost a blízkou budoucnost. Až poté se soustředíme na podobné vrtochy.

Investice do zlata, stříbra nebo jiných drahých kovů by obecně neměla přesahovat 5% Vašich investic. Stejně tak je třeba zvolit poskytovatele a dlouhodobou strategii jak investovat do zlata. Jednorázový nákup?  Postupné přikupování po menších částech?

 

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next