Zjišťovali jste si někdy jak řeší finance ostatní? Jak spoří Vaši přátelé, spolupracovníci atd? Určitě by jste našli spoustu variant a možností. Vždy je ale potřeba zhodnotit, jestli je tento způsob vhodný i pro Vás.

Češi mají jen v investičních fondech 385,3 miliardy korun. V bankách kolem 2.000 miliard! Jde v podstatě o peníze, které leží aladem a nikomu z klientů nevydělávají. Nejčastější formou investování do fondů je pravidelné měsíční spoření, průměrně tisícikoruna.

Že Vám banka nabídla zhodnocení peněz na účtu? O jak vysoký úrok že se jedná? 0,5% nebo dokonce 1%? Úžasné…..říká Vám ale něco pojem „inflace“? Průměrná meziroční inflace mezi rokem 2000 až 2015 dosáhla hodnoty 2,17%, takže jste v podstatě prodělali.

„Jsme v situaci, kdy se banky připravují na to, že vklady klientů nebudou vydělávat. Je proto nutné se poohlédnou po jiných možnostech zhodnocování peněz,“ – ředitelka AKAT Jana Brodani.

Peníze v bance ale jen tak neleží ladem!

Co se děje s penězi a kdo a jak je používá? Je to jednoduché a je na každém klientovi, jak s následující informací naloží a jak jí využije.

Nenechte své peníze ležet v bance a naopak je využijte ve svůj prospěch! Kontaktujte mne pro více informací a lepší zhodnocení Vašich finančních prostředků

[]
1 Step 1
Vaše jméno a příjmení
Vaše telefonní číslo
Váš dotaz nebo připomínka
0 /

Informace odeslané tímto formulářem podléhají ochraně osobních dat na základě Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění účinném od 1. ledna 2015. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení. 

Previous
Next

Podklady získány z výzkumu Asociace pro kapitálový trh (AKAT) 04/2016

Sdílejte
Petr Pařízek
Hypoteční a úvěrový specialista. Již od roku 2011 řeším s klienty jejich potřeby i jejich plány. Výhodné řešení, lepší podmínky a slevy nejen na hypotéce zajistím ale i pro Vás. Cílem článků uvedeným v sekci Blog není pošpinění jednotlivých poskytovatelů služeb nebo jejich "pomlouvání", jak se někteří z návštěvníků domnívají. Jde mi o dostatečnou informovanost a upozornění ostatních na to, že i dobře vypadající nabídka může mít v sobě jistá rizika, na které si musíme dávat pozor. Pokud i přes toto máte výhrady a považujete některý ze článků zavádějící, nepravdivý či matoucí, zašlete mi prosím o který článek se jedná a proč zrovna Vy jej považujete za nepravdivý či zkreslený. Rád s Vámi dané téma proberu a upřesníme si, jaká je skutečnost.