Hledáte na internetu návody jak na ideální řešení a výpočet hypotéky? V tom případě Vám ušetřím čas. Žádný takový univerzální návod ani postup neexistuje. Vždy je třeba posoudit spoustu parametrů a podle toho postupovat.

Co si rozmyslet pro výpočet hypotéky

Dávám k dispozici základní seznam parametrů, které je dobré si rozmyslet ještě před tím, než začnete řešit hypotéku. Samozřejmě, že seznam není kompletní. Jde o body, které se řeší u všech hypoték. U individuálních případů je vždy třeba zhodnotit i další podmínky a možnosti. Proto jsem Vám k dispozici pro kompletní hypoteční servis.

Co všechno může ovlivnit výpočet hypotéky:

  1. Doba splácení – čím déle splácíte, tím více zaplatíte na úrocích. Základní pravidlo, které ale není vždy pravdivé. Nižší splátka Vám vylepší bonitu pro splácení, nezatěžuje rodinný rozpočet a ušetřené peníze lze vhodným způsobem využít ke snížení nákladů za úrok.
  2. Vlastní prostředky – Čím více vlastních prostředků máte, tím lépe pro Vás. Není ale vhodné se úplně vydávat z peněz a do úvěru vkládat více svých peněz, než je třeba.
  3. Fixace hypotéky – Čím nižší úroková sazba, tím lepší doba fixace. Pokud ale neplánujete prodávat nemovitost. To se Vám potom výhedně vypadající řešení může zbytečně prodražit.
  4. Finanční rezerva domácnosti – Než řešit často nevýhodné a zbytečně drahé pojištění schopnosti splácet, je lepší mít k dispozici vlastní finanční rezervu ve správné výši.
  5. Pojištění u hypotéky – Pojištění k hypotéce je nezbytná věc. Je ale třeba zvolit vhodného poskytovatele a vhodné pojištění. Nesprávnou variantou sice ušetříte na splátce hypotéky, ale zaplatíte navíc za další poplatky.
  6. Mimořádné splátky – Dle využití služeb jednotlivých bank můžete vždy každých 12 měsíců splácení vložit bez poplatku až 20% ze zbývajícího dluhu jako mimořádnou splátku. Kdo by se ale zbytečně zbavoval úvěru s úrokem kolem 2%, když mu peníze mohou vydělávat v průměru až 8%?
  7. Ostatní úvěry a půjčky – Splácíte kreditní karty nebo bankovní úvěry a půjčky? Využijte hypotéku jako levnější variantu splácení a refinancujte půjčky do hypotéky. Je rozdíl platit úrok 15% nebo 2%. Součástí hypotéky totiž může být i neúčelová část na vybavení domácnosti nebo zaplacení úvěrů a půjček.
[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next

Výpočet hypotéky není jen o online kalkulačce

Nejlepší variantu hypotéky ovlivňuje spousta parametrů. Mým úkolem je získat od Vás dostatek podkladů a informací. Podle nich pak společně vybereme vhodný způsob financování a hlavně vhodného poskytovatele.

CHCI ZÍSKAT HYPOTÉKU JEŠTĚ VÝHODNĚJI

Víte o někom, koho bude článek nebo služba zajímat nebo mu přijde užitečný/-á? Klidně odkaz na článek přepošlete e-mailem a podělte se o výhody a informace


Sdílejte
Petr Pařízek
Hypoteční a úvěrový specialista Již od roku 2011 řeším s klienty jejich potřeby i jejich plány. Výhodné řešení, lepší podmínky a slevy nejen na hypotéce zajistím ale i pro Vás. Díky své historii ve světe hypoték a úvěrů na bydlení, předchozím obchodům a zejména spolupráci s M&M reality mám pro své klienty nejen lepší podmínky a výhody v bankách, ale také širokou nabídku nemovitostí ke koupi a přístup k neveřejným nabídkám, včetně vyplácení odměn a provizí.