Proč nemám drahé BMW a neutrácím za obleky a požitky?

Drahé BMW nemám, protože mi nedává smysl si kupovat drahé auto na chlubení. Pro mojí práci i soukromý život mi postačí Passat, kterým aktuálně jezdím a plní stejnou funkci, ochranu i pohodlí při přepravě. Stejně tak nenosím luxusní obleky za desítky tisíc, protože nejdu na módní přehlídku, ale jsem u vás proto, abychom řešili vaše potřeby a dotazy. Drahé hodinky za desítky nebo dokonce stovky tisíc? Proč?  Na drahé dovolené nejezdím, protože v nich stejně, jako v luxusním autě nevidím žádný přínos, a odpočinu si v Čechách, Španělsku i Itálii.

 

Proč vlastně zbytečně neutrácím?

Protože dělám přesně to, co řeším a uvádím do praxe s klienty, a nemám potřebu se nějak okázale předvádět, abych někoho ohromil. Své klienty totiž vedu k efektivnímu hospodaření a vylepšování jejich finanční gramotnosti a práci s penězi. Jak by dávalo smysl, kdybych někomu pomáhal řešit plány, cíle a úspory, a sám utrácel za nesmysly?

I to je důvod, proč si sám detailně eviduji své příjmy, výdaje a aktuální stav hotovosti, úspor, rezerv a investic. Na evidenci financí jsem nejdřív používal klasický dotýcek. Občas jsem ho někde nechal, zapomínal psát atd. Potom jsem si psal vše do poznámek v mobilu a večer přepisoval. To ale bylo zdlouhavé. Vyzkoušel jsem si i Google tabulky (Excel) přes mobilní telefon. To ale bylo pořád chaotické.

Nakonec jsem si vybral mobilní aplikaci služby Wallet, která má i webové rozhraní ( https://web.budgetbakers.com/login ) Aplikace i web jsou i v češtině. Sami si mžete zdarma vyzkoušet a používat. Za pár korun si ale můžete koupit i plnou, doživotní verzi, a k dispozici získáte propojení s internet bankingem a spoustu dalších praktických funkcí.

 

Kovářova kobyla nesmí chodit bosá

Chápu, že se někdo rád pochlubí drahým autem (většinou na úvěr nebo leasing), zlatými hodinkami na ruce, a prezentuje to jako své úspěchy a jedinečnost. Já ale svůj úspěch vidím v tom, že se na mě obracejí přátelé, jejich známi i úplně cizí lidé, kteří čtou mé články, které jim dávají smysl, nebo sledují můj Instragram, Facebook, a tam najdou odpovědi na své otázky. Potom mi napíšou nebo zavolají, a já s nimi najdu reálné a odpovídající možnosti a řešení pro jejich plány a cíle, včetně všeho okolo. A víte, co je na tom nejvtipnější? Že mi už spoustu klientů dalo zpětnou vazbu, že na schůzku přijel konečně někdo normální, a žádný „machýrek“.

To, že dělám stejné věci, jako moji klienti, mi navíc umožní vylepšovat a dělat efektivněji jednotlivé postupy a kroky, které s vámi pak řeším a používám. Prostě aby to bylo pohodlné, ale účinné.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek