Opravdu necháváte ležet peníze v bance a ještě za to platíte?

Opravdu necháváte ležet peníze v bance a ještě za to platíte?
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zjišťovali jste si někdy jak řeší finance ostatní? Jak spoří Vaši přátelé, spolupracovníci atd? Určitě by jste našli spoustu variant a možností. Vždy je ale potřeba zhodnotit, jestli je tento způsob vhodný i pro Vás.

Češi mají jen v investičních fondech 385,3 miliardy korun. V bankách kolem 2.000 miliard! Jde v podstatě o peníze, které leží aladem a nikomu z klientů nevydělávají. Nejčastější formou investování do fondů je pravidelné měsíční spoření, průměrně tisícikoruna.

Že Vám banka nabídla zhodnocení peněz na účtu? O jak vysoký úrok že se jedná? 0,5% nebo dokonce 1%? Úžasné…..říká Vám ale něco pojem „inflace“? Průměrná meziroční inflace mezi rokem 2000 až 2015 dosáhla hodnoty 2,17%, takže jste v podstatě prodělali.

„Jsme v situaci, kdy se banky připravují na to, že vklady klientů nebudou vydělávat. Je proto nutné se poohlédnou po jiných možnostech zhodnocování peněz,“ – ředitelka AKAT Jana Brodani.

Peníze v bance ale jen tak neleží ladem!

Co se děje s penězi a kdo a jak je používá? Je to jednoduché a je na každém klientovi, jak s následující informací naloží a jak jí využije.

Banky mají k dispozici kolem 2.000 miliard Kč! To je suma a majetek, který si málokdo z nás dovede jen představit. S těmito penězi banky nakládají dle svého uvážení. Jak?

Peníze v bance půjčují ostatním

Banka používá Vaše peníze k poskytování spotřebitelských úvěrů, půjček a úvěrů pro soukromé osoby i na podnikatelské úvěry. Za to pak inkasují nejen jednotlivé poplatky, ale hlavně úroky ze zapůjčených peněz.

Peníze v bance investují

Investovat se dá nejen do dluhopisů a akcií, ale také do developerských projektů, Start-upů, investic do výroby, technologií atd. Banky se samozřejmě podle jednotlivých investic vystavují různým rizikům. Z toho důvodu mají k dispozici vlastní odborníky, kteří vedou a spravují jednotlivé projekty a přehodnocují rizika. Výnosy u takových investic jsou opravdu zajímavé.

Využijte Vaše peníze a nenechte je ležet v bance ladem

Moji klienti již dávno vědí, jak správně využít své finance a jak je správně zhodnotit. Kontaktujte mne a přidejte se k mým spokojeným klientům. Společně projednáme Vaše plány a možnosti. Podle toho pak zvolíme vhodný způsob a poskytovatele pro lepší zhodnocení financí do budoucna nejen pro Vás, ale třeba i pro Vaše děti.

Vždy je totiž třeba rozdělovat mezi spořením a investováním. Spoříte na něco určitého, jako jsou třeba dárky na Vánoce, letní dovolená, nový telefon atd. Oproti tomu investice je určena pro pozdější využití finančních prostředků v budoucnu, kdy účel není vždy známy nebo přesně určen.

Pravidelné nebo jednorázové investice?

Ne každý má k dispozici statisíce, které by investoval a nechal je zhodnotit. Pro dostatečné a výhodné spoření nám ale postačí i pár set až pár tisíc korun každý měsíc. Prostě si předem určíme cíl a podle toho postupujeme.

Nenechte své peníze ležet v bance a naopak je využijte ve svůj prospěch! Kontaktujte mne pro více informací a lepší zhodnocení Vašich finančních prostředků

[]
1 Step 1
Vaše jméno a příjmení
Vaše telefonní číslo
Váš dotaz nebo připomínka
0 /

Informace odeslané tímto formulářem podléhají ochraně osobních dat na základě Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění účinném od 1. ledna 2015. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení. 

Previous
Next

Podklady získány z výzkumu Asociace pro kapitálový trh (AKAT) 04/2016

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next