Opravdu necháváte ležet peníze v bance a ještě za to platíte?

Opravdu necháváte ležet peníze v bance a ještě za to platíte?

Zjišťovali jste si někdy jak řeší finance ostatní? Jak spoří Vaši přátelé, spolupracovníci atd? Určitě by jste našli spoustu variant a možností. Vždy je ale potřeba zhodnotit, jestli je tento způsob vhodný i pro Vás.

Češi mají jen v investičních fondech 385,3 miliardy korun. V bankách kolem 2.000 miliard! Jde v podstatě o peníze, které leží aladem a nikomu z klientů nevydělávají. Nejčastější formou investování do fondů je pravidelné měsíční spoření, průměrně tisícikoruna.

Že Vám banka nabídla zhodnocení peněz na účtu? O jak vysoký úrok že se jedná? 0,5% nebo dokonce 1%? Úžasné…..říká Vám ale něco pojem „inflace“? Průměrná meziroční inflace mezi rokem 2000 až 2015 dosáhla hodnoty 2,17%, takže jste v podstatě prodělali.

„Jsme v situaci, kdy se banky připravují na to, že vklady klientů nebudou vydělávat. Je proto nutné se poohlédnou po jiných možnostech zhodnocování peněz,“ – ředitelka AKAT Jana Brodani.

Peníze v bance ale jen tak neleží ladem!

Co se děje s penězi a kdo a jak je používá? Je to jednoduché a je na každém klientovi, jak s následující informací naloží a jak jí využije.

Banky mají k dispozici kolem 2.000 miliard Kč! To je suma a majetek, který si málokdo z nás dovede jen představit. S těmito penězi banky nakládají dle svého uvážení. Jak?

Peníze v bance půjčují ostatním

Banka používá Vaše peníze k poskytování spotřebitelských úvěrů, půjček a úvěrů pro soukromé osoby i na podnikatelské úvěry. Za to pak inkasují nejen jednotlivé poplatky, ale hlavně úroky ze zapůjčených peněz.

Peníze v bance investují

Investovat se dá nejen do dluhopisů a akcií, ale také do developerských projektů, Start-upů, investic do výroby, technologií atd. Banky se samozřejmě podle jednotlivých investic vystavují různým rizikům. Z toho důvodu mají k dispozici vlastní odborníky, kteří vedou a spravují jednotlivé projekty a přehodnocují rizika. Výnosy u takových investic jsou opravdu zajímavé.

Využijte Vaše peníze a nenechte je ležet v bance ladem

Moji klienti již dávno vědí, jak správně využít své finance a jak je správně zhodnotit. Kontaktujte mne a přidejte se k mým spokojeným klientům. Společně projednáme Vaše plány a možnosti. Podle toho pak zvolíme vhodný způsob a poskytovatele pro lepší zhodnocení financí do budoucna nejen pro Vás, ale třeba i pro Vaše děti.

Vždy je totiž třeba rozdělovat mezi spořením a investováním. Spoříte na něco určitého, jako jsou třeba dárky na Vánoce, letní dovolená, nový telefon atd. Oproti tomu investice je určena pro pozdější využití finančních prostředků v budoucnu, kdy účel není vždy známy nebo přesně určen.

Pravidelné nebo jednorázové investice?

Ne každý má k dispozici statisíce, které by investoval a nechal je zhodnotit. Pro dostatečné a výhodné spoření nám ale postačí i pár set až pár tisíc korun každý měsíc. Prostě si předem určíme cíl a podle toho postupujeme.

Nenechte své peníze ležet v bance a naopak je využijte ve svůj prospěch! Kontaktujte mne pro více informací a lepší zhodnocení Vašich finančních prostředků

[]
1 Step 1
Vaše jméno a příjmení
Vaše telefonní číslo
Váš dotaz nebo připomínka
0 /

Informace odeslané tímto formulářem podléhají ochraně osobních dat na základě Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění účinném od 1. ledna 2015. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení. 

Previous
Next

Podklady získány z výzkumu Asociace pro kapitálový trh (AKAT) 04/2016

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next