Zjistěte na čem nejčastěji vydělávají podvodné firmy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ještě stále se na trhu pohybují podvodné firmy, které pochybným jednáním a podnikáním způsobují spíše škody svým klientům a parazitují na zkreslování informací. V seznamu takových aktivit najdete jistě nabídku, kterou už jste zažili přímo Vy, nebo někdo v okolí.

Nenechte se napálit od žádné podvodné firmy a vždy si dejte čas na rozmyšlenou

Jaké podvodné firmy Vás mohou oslovit?

Telefonické soutěže s jednoduchou odpovědí – Hlavně televize kolem poledne a půlnoci vysílají telefonické soutěže s jednoduchou otázkou a vysokou výhrou. Nejednoho napadne se do soutěže zapojit a zavolají na soutěžní telefonní číslo. Účelem provozovatele je, aby Vás právě takto nalákal a vy jste zavolali na drahé telefonní číslo. Tam protahují dobu pro přepojení do studia a nakonec buď spojení “spadne” nebo jste omylem přepojeni jinam. Už teď jste ale utratili minimálně 300,- Kč a možná i více.

Omylem jsem poslal(-a kód na Váš telefon – Už Vám někdy přišla SMS od pana / paní XY, kde Vás prosí o přeposlání kódu, protože ho nechali omylem zaslat na Vaše telefonní číslo? Další podvod. Pokud totiž takový kód přepošlete, počítejte s tím, že jste právě autorizovali jednorázovou i opakovanou SMS platbu z Vašeho telefonního účtu (paušál i předplacené karty). Na podobné SMS výzvy prostě nereagujte.

Podvodné firmy na telefonu

Nabídka služeb a uzavření smlouvy po telefonu – K platnosti dohody již není nutná písemná verze smlouvy, ale postačí i Váš souhlas do telefonu. Nejen podnikatelé takto již několikrát naletěli na nevýhodné nabídky po telefonu. Pokud přeci jen na smlouvu třeba pod nátlakem přistoupíte, na výpověď máte 14 dnů. To se hodí zejména když prodejci služeb tlačí na Vaše rodiče, kteří jen tak nedokáží řici NE.

Výherce ankety a pozvánka k vyzvednutí výhry – Nejčastější praktika tzv. “Šmejdů”, kteří takto lákají důvěřivé starší lidi na své prodejní akce. Tam jim poté nutí předražené nádobí, deky a přístroje k upvnění zdraví. Sami jistě víte, jak to pak končí.

Podvodné firmy a předplatné

Hygienické potřeby zdarma – ovšem v rámci první nabídky. Společnost Vám během hovoru nabídne zaslání hygienických potřeb (žiletky, prací prostředek a pod.). Během hovoru Vás ale natolik zmanipulují, že si ani neuvědomujete, že souhlasíte se členstvím v klubu, kde je první zásilka zdarma a pokud včas nezrušíte členství, přijde Vám poštou další balíček, který ale musíte zaplatit.

Omezená nabídka levné elektřiny nebo plynu – Právě dnes a nikdy jindy můžete podepsat novou smlouvu na extra levnou elektřinu nebo plyn. Vaším souhlasem potvrdíte smlouvu a pak se jen divíte, že i když máte opravdu nízkou cenu za odběr, musíte platit navíc vysoké poplatky za odběr, poplatky za členství atd.

Nenašli jste v seznamu svojí vlastní zkušenost? Ostatní určitě ocení, pokud se s námi podělíte a ušetříte ostatní možných komplikací. K odeslání slouží jednoduchý formulář.

[]
1 Step 1
Vaše jméno a příjmení
Vaše telefonní číslo
Váš dotaz nebo připomínka
0 /

Informace odeslané tímto formulářem podléhají ochraně osobních dat na základě Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění účinném od 1. ledna 2015. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení. 

Previous
Next

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next