Jak se vyhnout zdražení hypoték a získat lepší nabídky a řešení

Od října 2018 nastaly u hypoték zásadní změny a zejména od ledna 2019 dochází k postupnému zdražení hypoték. Hlavním důvodem jsou zejména změny úrokových sazeb od ČNB. Jak se tedy nejlépe vyhnout růstu úroků na hypotékách, a jak se připravit na získání výhodnějších podmínek? Ideální návod najdete v tomto článku. Kvůli výhodám uvedených ve článku je text uzamčen, a zobrazí se pouze po sdílení odkazu na vašem Facebooku.

 

Obsah článku:
  1. Jak se vyhnout zdražení
  2. Jak se připravit na novou hypotéku za lepších podmínek
  3. Jak se připravit, když už splácíte hypotéku

 

Jak se vyhnout zdražení hypoték

[sociallocker id=“4146″]Děkuji za vaše sdílení odkazu, které vám odemklo nejen tento článek, ale i další skryté texty na www.petrparizek.cz.

Již od ledna slyšíme z médií, že hypotéky zdražují. Ve skutečnosti se ale úroky pouze vracejí na svojí původní hodnotu, a s tímto faktem bylo potřeba počítat už dříve. Dopad tohoto růstu lze omezit, a také se na něj můžeme dopředu připravit. Ušetříte tím spoustu času, nervy a hlavně peníze.

Jak se připravit, když hypotéku plánujete

Hledáte vhodnou nemovitost a potom chcete řešit financování? A co na to jít obráceně? K dispozici jsou totiž pohotovostní úvěry, díky kterým pro vás zajistím aktuální úrokové sazby, slevy a možnosti, které u mě mají klienti. Na výběr nemovitosti pak máte dostatek času.

Náhradní variantou je scoring bonity a možností, které pro své klienty zařizuji. Na základě toho pak budete mít jistotu, kam až dosáhnete. Podle toho pak spolu vybíráte i nemovitost a v podstatě můžete být připravení k podpisu rezervační smlouvy. U vybrané nemovitosti ale bude záležet na následném bankovním odhadu. Ten samozřejmě musí uznat kupní cenu. Prověření klienti, kterým zajišťuji scoring a financování, pak mají další výhodu. Tou jsou neveřejné nabídky nemovitostí.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“ link=““]CHCI ZÍSKAT VÝHODY A NEVEŘEJNÉ NABÍDKY[/button]

 

Jak se připravit, když hypotéku splácíte

Jistě máte vytvořenou finanční rezervu, kterou si zajistíte pravidelné splácení hypotéky a vašich závazků v případě výpadku příjmů. Předejdete tím negativním záznamům v registrech. Jak se ale připravit na vyšší splátky, které očekáváte při konci fixace?

Záleží na několika parametrech a podle toho se postupuje dále. Buď máte dostatečný příjem domácnosti, kterým pokryjete nárůst splátky hypotéky, nebo si během splácení odkládáte peníze stranou. Pokud s odkládáním začnete dostatečně brzy, tak doporučuji využít třeba stavební spoření. Jde o efektivnější způsob pro krátkodobé spoření, než odkládat peníze do obálky nebo na spořící účet. Je i lepší, že si tak na 6 let peníze zamknete a samozřejmě od státu získáte i příspěvek až 2.000 Kč ročně. Po ukončení spoření a vyplacení peněz tak máte dostatek prostředků na placení rozdílu ve splátce hypotéky.

Nemáte možnost si odkládat? V horším případě, když není z čeho odkládat a spořit, je lepší si nechat spočítat nákladovost a zvolit některou z náhradních variant. Poslední dvě varianty vám sice mírně prodraží splácení hypotéky, ale ochrání vás před problémem se splácením. Pro vás totiž bude důležitější mít na pravidelné splátky hypotéky a svých závazků. Zároveň se připravíte dopředu a nemusíte tak narychlo řešit nevýhodné půjčky, když nebudete mít na splátku. To by vás dostalo do dluhové spirály a teprve to by dost prodražilo splácení.

Prodloužíte si dobu splatnosti hypotéky na původní délku, a tím si snížíte výši splátky. Rozdíl si ale budete odkládat a pokud budete mít dostatečnou rezervu, zvolte opět stavební spoření. Až se vaše finanční situace zlepší, budete dávat mimořádné splátky.

Nemůžete si odložit dobu splatnosti? Většinou to není možné z důvodu opětovného dokládání příjmu, protože se mění parametry úvěru, nejde využít zjednodušené refinancování, a váš aktuální příjem není dostačující nebo to váš věk neumožňuje. Nic není ztraceno.

Navyšte si splácenou hypotéku. V rámci zjednodušeného financování lze výše úvěru navýšit o neúčelovou část. Pokud si tedy takto navýšíte hypotéku třeba o 100.000 Kč, při sedmileté fixaci tak máte k dispozici každý měsíc o 1.190 Kč navíc na úhradu splátky a zároveň i finanční rezervu.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“ link=““]CHCI UŠETŘIT PENÍZE NA HYPOTÉCE[/button]

Jak ušetřit na nákladech domácnosti

Úspor na nákladech domácnosti lze dosáhnout třeba i pár set korun měsíčně. Ve finále si tak ale ušetříte mnohem více. Jak se dá ušetřit na nákladech domácnosti? Kdy naposledy jste si nechali udělat nabídku na odběr elektřiny a plynu? Jak dlouho jste nekontrolovali náklady na pojištění auta a své nemovitosti? Co náklady na internet a mobilní telefony? Z těchto bodů se dá ušetřit každý měsíc na nákladech a to vše pro vás mohou výhodněji zařídit moji spolupracující kolegové a obchodní partneři.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“ link=““]CHCI UŠETŘIT PENÍZE NA NÁKLADECH DOMÁCNOSTI[/button]

[/sociallocker]

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek