Chcete raději bydlet ve vlastním, ale musíte platit nájem? Pojďme to změnit

Chcete raději bydlet ve vlastním, ale musíte platit nájem? Pojďme to změnit

Chcete bydlet ve vlastním, ale kvůli aktuální regulaci ČNB si to nemůžete dovolit? A jste si opravdu jistí, že to nejde? Jaké jsou vlastně vaše možnosti, jak výhodně získat vlastní bydlení a proč je výhodnější bydlet ve vlastním a splácet hypotéku?

Někdo dává přednost bydlení v pronajatém bytě, jiný zase splácí hypotéku. Lidé v nájmu se takto cítí se pak svobodněji. Nechtějí se totiž vázat a splácet každý měsíc hypotéku. V tomto je ale většina z nich na velkém omylu. Vždyť oni také každý měsíc platí za bydlení svůj závazek. Když se pak přestěhují do jakéhokoliv jiného nájmu, i tak budou zase platit pravidelně za bydlení v nájmu.

Ve finále tak po celý život platí častokrát větší částky, než ti, co mají hypotéku. Tímto způsobem si „svobodně“ žijí a platí peníze za využití něčeho, co potřebuje naprostá většina z nás, a žijí v domnění, že nejsou ničím vázáni a jsou na tom lépe, než ti, co mají hypotéku.

Co se ale stane třeba za oněch 20 nebo 25 let? Pokud někdo využívá nájem, tak bude platit nájemné nadále , a to i jako důchodce, platit nájem, náklady na energie a služby. Oproti tomu ti, co se „uvázali“ na hypotéku, už budou platit jen za energie a služby. Budou totiž bydlet ve vlastním, a někteří z nich si dokonce za cizí peníze vybudují další příjem, protože si dopředu naplánovali efektivní využití svých volných peněz a úvěru z banky, který za ně zaplatí nájemníci. V podstatě pak dojde i k tomu, že jim právě ti „svobodní nájemníci“ budou platit za nájem, a lidé dříve „svázaní“ hypotéku, tak budou mít na přilepšenou k důchodu.

Také není pravda, že se s hypotékou zavážete bydlet v jednom bytě nebo domě do konce života. I nemovitost s hypotékou se dá prodat a vy se přestěhujete do většího bydlení nebo jiné lokality. Pomáhá vám v tom zejména nový zákon o úvěrech a stále se zlepšující podmínky pro mimořádné splátky. Nemluvě o konkurenci na trhu hypotečních úvěrů.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“]CHCI BYDLET VE VLASTNÍM[/button]

 

Jak tedy bydlet ve vlastním a jak se připravit

Životní situace se u každého z nás mění a vyvíjí. Stejně tak je to i s penězi. Hypotékám a úvěrům na bydlení se věnuji již od roku 2011. Již od začátku se specializuji právě na tuto součást finančního trhu a právě proto mám více než dostatečné znalosti a zkušenosti, abych své klienty správně připravil na lepší podmínky a také poskytnutí výhodnějšího řešení hypotéky.

Získat výhodnou hypotéku totiž není jen o tom jít do své banky a nechat se uchlácholit „akční nabídkou“. Ve spoustě případů totiž v bance posoudí vaši situaci pouze dle dodaných informací, ale neřeší danou situaci a možnost, jak můžete splnit podmínky pro hypotéku. Prostě vám jen prodávají daný produkt. Pokud neprojdete kalkulačkou, nic dál neřeší.

Pro své klienty ale poskytuji jiný postup, díky kterému už dopředu víme jak se připravit, jakou variantu financování zvolit a hlavně kterou banku oslovit se žádostí. Ty žadatele, kteří nemohou řešit hypotéku hned, připravuji tak, aby se v budoucnu mohla řešit hypotéka i pro ně.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“]CHCI VÝHODNĚJŠÍ HYPOTÉKU[/button]

 

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next