Vyplatí se Zonky půjčka nebo ne, aneb když banky zavřou dveře

Je v televizi, je v rádiu, je v novinách. Zonky půjčka má spuštěnou opravdu velkou kampaň, kde nabízí službu P2P půjček. Jde o způsob, kdy drobní investoři nabídnou své volné peníze ostatním za předem smluvených podmínek, včetně odměny. Odměnou jsou samozřejmě úroky, které si Zonky půjčka účtuje. Zonky půjčka umožňuje nejen získat nový úvěr, ale také refinancovat či konsolidovat nevýhodné nebankovní úvěry a kreditní karty.

Jak funguje Zonky půjčka

Žadatel o půjčku v žádosti popíše, proč a na co si chce půjčit peníze a doplní údaje o sobě a svých příjmech. Systém porovná vložené informace s podklady, které má k dispozici (většinou z databáze neplatičů) a když není žadatel rizikový, přiřadí mu rating a s ním související úrok. Ten je závislý právě na dohledaných záznamech. Čím horší záznam, tím horší rating a samozřejmě i vyšší úrok nebo rovnou zamítnutá žádost.

Součástí každé žádosti o půjčky od Zonky je také vysvětlení účelu a důvodu pro půjčku. Žadatel zde krátce popíše na co si vlastně chce půjčit. Takto lze ještě více zaujmout investory a získat tak rychleji i levněji požadované peníze.

Tento scoring je rozhodujícím faktorem, jestli Zonky půjčka umožní zveřejnění poptávky po půjčce nebo ne. Podle scoringu pak nastaví souhlas s úrokovou sazbou a investoři se sami rozhodnou, zda poskytnou svoje peníze nebo ne. Občas je zde možnost investovat i do rizikovějších obchodů, ale v takových případech se samozřejmě zvyšuje úroková sazba. Žadatelům ale nehrozí, že se dostanou do spárů pochybných poskytovatelů půjček se smlouvou sestavenou tak, že jakékoliv zaváhání může stát klienta desetitisíce Kč.

Zonky půjčka je tak alternativou pro ty, kteří mají v bankách zavřené dveře a nechtějí platit zbytečně moc na krátkodobých půjčkách, kde je limit maximální výše.

Právě úrok budoucího dlužníka je výnosem pro investory, které příběh sepsaný žadatelem zaujme a rozhodnou se mu půjčit. Na celkovou požadovanou částku se jich ale musí složit několik a ze získaných peněz za úroky platí systému Zonky půjčka poplatky. Ze začátku byla k dispozici hodně drobných investorů, kteří neměli dost zájemců o poskytnutí půjčky, díky reklamní kampani, kterou jsem zmínil na začátku, si ale Zonky půjčka našla své zájemce a jde o zajímavou alternativu pro poskytování půjček.

 

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/zonky-pujcka/“]CHCI ZKUSIT ZONKY PŮJČKU[/button]

 

Zonky půjčka a dlužníci

U půjček od Zonky se také mezi dlužníky najdou neplatiči nebo ti, kteří platí splátky se zpožděním, případně dluh vůbec nesplácejí. U Zonky je podíl takových klientů se splatností opožděnou o více než 90 dní kolem 1,5%. Zonky každému, kdo se s platbou opozdí, účtuje náklady na vymáhání pohledávky a smluvní pokutu 500,- Kč.

Zonky půjčka má své soukromé investory

Ačkoliv se jedná o systém „Půjčování lidem od lidí„, jde o podnikatelskou aktivitu PPF, která takto zkouší alternativy pro poskytování půjček bez použití vlastních zdrojů a investic. Každý, kdo splňuje podmínky se pak smí přihlásit do systému jako investor a vybírá si z různých poptávek, kam poskytne svoje peníze za předem domluvený úrok a na smluvenou dobu.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/zonky-pujcka/“]AKTUÁLNÍ NABÍDKA ZONKY PŮJČKY[/button]

Zonky půjčka má samozřejmě i různé alternativy, kde jiní provozovatelé nabízeli již dříve obdobnou službu poskytování půjček a v některých případech přebírali i rizikové obchody. Tento způsob poskytování půjček tedy není žádná novinka ani v Evropě a ani v České republice.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek