TOP 5 nejčastějších pojistných podvodů, které odhalí kamera do auta

Proč kamera do auta? Protože díky kameře ušetříte nejen peníze, ale i spoustu času a nervů. Třeba ne hned, ale časem určitě a vždy je lepší mít jistotu. Sám mám řidičský průkaz již více než 20 let a ročně nejen za klienty najezdím opravdu hodně kilometrů. Poslední rok ale vážně uvažuji o tom, že si pořídím záznamovou kameru do auta. Co mne vede k pořízení záznamové kamery do auta a co dokáže zachránit taková jednoduchá kamera? O tom se dočtete v dnešním článku. Nejdříve půjde o trošku nezáživné čtení, ale určitě se vyplatí si pročíst i detaily, včetně seznamu pojistných podvodů a sestřihu pár videí ze zahraničí, kde sami uvidíte několik podvodníků v akci.

Pokud dojde k dopravní nehodě, je možně, aby se u škody do 100.000,- Kč dohodli účastníci nehody na vzájemném uznání viníka nehody a to bez účasti policie. Z povinného ručení viníka jde pak náhrada škody. Pokud se účastníci nehodou nedohodnou, kdo nehodu zavinil nebo při nehodě došlo ke zranění či úmrtí nebo byla způsobena škoda třetí osobě, je Vaše povinnost přivolat Policii ČR. To platí i u škody nad 100.000,- Kč včetně přepravovaných věcí. Škodou třetí osobě se rozumí třeba poškození dalšího zaparkovaného vozidla, poškození dopravního značení atd. (Toto jsem řešil ve článku „Nenechte si pokazit Váš cyklovýlet – nehoda cyklisty a úhrady škody“).

Policie na základě místního šetření a na základě svědeckých výpovědí stanoví, kdo je viníkem nehody. Nyní se ale začne lámat chleba. Co když situace nebyla způsobena tak, jak se zdá nebo byla dokonce zinscenována, a vy potřebujete dokázat svou nevinu? Tvrzením proti tvrzení protistrany moc neuspěje a soudní znalecké odhady mohou dopadnout nepřesně. Pokud ale máte záznam z kamery ve Vašem autě, tak je jasné, že jste si zajistili opravdu silný argument pro odvolání proti nepříznivému rozhodnutí. Tento záznam lze poskytnout i během vyšetřování.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/kamera-do-auta/“]KOLIK STOJÍ KAMERA DO AUTA?[/button]

Pozor, nejde jen o náhradu škody způsobené na cizím vozidle, ale také o úhradu škody na Vašem vozidle a samozřejmě i přepravovaných osob i věcí.

Nebezpečné řidiče a podvodníky na silnicích odzbrojí kamera do auta

Jak jsem již zmínil, řídím dost dlouho na to, aby mne na silnici snad něco překvapilo. Toto tvrzení a mé zkušenosti ale poslední rok snad už ani neplatí. Čím dál více se setkávám s agresí mladých řidičů v silných autech a zmatkováním nezkušených řidiček. Dámy omlouvám se, ale jde o statistiku, kde doopravdy zásadním způsobem vedete.

Nejde ale o rizika spojená se skutečnou dopravní nehodou, ale také o různé pojistné podvody, ve kterých můžete figurovat jako možní viníci a nebudete mít moc obrany, tedy pokud nedoložíte záznam z kamery do auta.

Kdy kamera do auta zkazila pojistné podvody a ochránila majitele

Tento seznam Vám názorně ukáže, jaká možná rizika dokáže díky záznamu ochránit kamera do auta. Nejde o smyšlené situace, ale o skutečné pojistné události. Viníci se samozřejmě snaží svést vinu na někoho jiného, někteří ale způsobují dopravní nehody schválně a pak se hojí nejen na výplatě škod na autě, ale hlavně na léčebných výlohách z pracovní neschopnosti atd. V některých případech si rovnou řeknou o finanční kompenzaci, jinak zavolají policii. Zajímavé jsou pak reakce, když jim řidiči ukážou kameru do auta za jejich oknem.

Jednotlivé situace se neodehrávají jen v zahraničí (nejčastěji Čína), ale čím dál častěji i v České republice. Ve všech pak kamera do auta zachránila neprávem obviněného a dokázalo se, jak to ve skutečnosti je. Není ani nezvyklé, že poblíž místa nehody stojí komplic skutečného viníka s plánem dosvědčit, jak to bylo….ve prospěch podvodníka.

  1. Vybrzďovači a fingované nedobrždění na křižovatce – Vždy si držte bezpečný odstup od auta před Vámi. Obzvláště pokud má jeho řidič nekalý úmysl prudce zastavit a po nárazu požadovat odškodnění.
  2. Splašený moped – Obdoba prvního případu. Nyní ale již stojíte na křižovatce, před Vámi je řidič mopedu, který sesedne, moped pozadu roztlačí proti Vašemu autu. Po kolizi mezi mopedem a autem pak ještě skočí na Vaši kapotu a vida. Jak bez kamery dokážete, jak to doopravdy bylo?
  3. Nedání přednosti v jízdě – klient zastavil na křižovatce na vedlejší silnici a čekal než přejede vozidlo na hlavní silnici. Řidič vozidla na hlavní silnici dal ale rukou znamení, aby klient z vedlejší vyjel, protože ho „pustí“. Ano, hned jak se klient rozjel, řidič na hlavní silnici zařadil rychlost a vrazil do vozidla klienta. Kdo je viníkem nehody? Přece ten, kdo nedal přednost při vjezdu z vedlejší silnice.
  4. Skokani a lehači – již z dálky vidíte chodce na silnici, zpomalíte nebo raději zastavíte, ale ani tak nezabráníte tomu, by se tento chodec rozeběhl k Vašemu autu, skočil na kapotu, svalil se pod auto a začal hrát divadlo. Co uvidí kolemjdoucí? Že před Vaším autem leží sražený chodec. Málokdo ale vidí to, co tomu předcházelo.
  5. Gentleman při parkování – Hledáte na parkovišti u nákupního centra místo k zaparkování a pomalu popojíždíte po parkovišti, dokud nenajdete vhodné místo? Tak si dejte pozor, pokud musíte během parkování přejet na druhou stranu a dát přednost protijedoucímu vozidlu. Pokud na Vás někdo z protijedoucího auta kývne, abyste před ním v klidu projeli, tak lze počítat i s tím, že se dotyčný rozjede a nabourá do Vás. Je přece Vaše chyba, že jste nedali přednost.

Proč kamera do auta? Protože za málo peněz hodně muziky

Díky moderní technologii a pokroku v možnostech záznamu dnes nestojí kamera do auta ani moc peněz. Můžete si pořídit úplně základní typ za pár stokorun nebo kvalitnější kameru za pár tisíc. Ta se hodí zejména pro podnikatele, kterým díky GPS senzoru zaznamenává a vede knihu jízd. I zde platí pravidlo, že se nevyplatí kupovat laciné věci. Pro Vás je totiž zásadní, v jakém rozlišení kamera natáčí, jaký má rozsah a také si lze napojit kameru na zadní sklo. Kamery většinou zaznamenávají na paměťové karty, takže si potřebný záznam jednoduše přehrajete do Vašeho počítače.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/kamera-do-auta/“]ZDE je aktuální nabídka a ceny pro kamery do auta[/button]

Spoléháte na městský kamerový systém? Ale no tak. Vždyť právě ti podvodníci si již dopředu vyberou vhodné místo právě bez kamerového systému. Uvědomte si, že jsou vždy krok před Vámi a proto s tím raději počítejte.

Kompilace videí s pokusy o pojistné podvody

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek