Státní dluhopisy jsou jen způsob, jak promarníte svou příležitost k výdělku

Jako velkou událost prezentovalo Ministerstvo financí další vlnu pro státní dluhopisy, které se začnou prodávat pod názvem „Dluhopisy Republiky“  a je vydán při příležitosti výročí 100 let založení Československé republiky. Prodej začíná dnes, tedy 3.12.2018 a o dluhopisy je velký zájem. Pro některé zájemce o dluhopisy je stát silným garantem, že dluhopisy neztratí na ceně. Naprosté většině zkušených investorů je ale jasné, že na své ceně bohužel ani nijak nezískají.

Dalo by se říci, že sotva pokryjí dopad očekávané inflace, takže po 6 letech budou investoři na svém. To, co by si vydělali jim ale sebere inflace. Své peníze tak poskytnou státu, který by si jinak musel půjčovat dražší variantou od mezinárodních poskytovatelů.

Emitent je společnost nebo jiný oprávněný subjekt, který vydává (emituje) finanční instrument. Může jít o akcie, směnky, dluhopisy, poštovní známky, kolky atd.

Dluhopisy jsou obecně považovány za bezpečnější způsob zhodnocení. Minimálně je u nich garantováno navrácení vkladů. Záleží ale na aktuální nabídce, se kterou je jednotlivý dluhopis eminentem nabízen.

Státní dluhopisy – jaké mají výnosy?

Podle přiložené tabulky žádná sláva. Navíc zhodnocení je uváděno ještě před zdaněním výnosu, takže bude ještě nižší. Výnos je každý rok reinvestován do stejné emise dluhopisů.

Výnosy prvního Dluhopisu Republiky (před zdaněním):
1. 2. 2019 – 1. 2. 2020 0,50%
1. 2. 2020 – 1. 2. 2021 1,00%
1. 2. 2021 – 1. 2. 2022 1,50%
1. 2. 2022 – 1. 2. 2023 2,00%
1. 2. 2023 – 1. 2. 2024 3,00%
1. 2. 2024 – 1. 2. 2025 4,50%

 

Státní dluhopisy nebo raději komerční dluhopisy?

I při výběru dluhopisů je potřeba zhodnotit případné riziko. Hlavně, když je slibován nezvykle vysoký výnos. Jak jsem již uváděl, tak státní dluhopisy jsou garantovány státem. U komerčních dluhopisů je garantem eminent – tedy ten, kdo dluhopisy vydal. Není dobré, když se vydavatel dluhopis zaměřuje pouze na jeden zdroj příjmu a následné zhodnocení. V případě poklesu zájmu klientů o službu nebo zboží, nárůstu cen materiálu či navýšení daní či poplatků je pak výnos z takových dluhopisů ohrožen.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/nejlepe-zhodnotite-vase-penize/“]CHCI ZÍSKAT VÝHODNĚJŠÍ ZHODNOCENÍ[/button]

 

Jaký dluhopis tedy vybrat?

Na to není jednoznačná odpověď. Záleží totiž na jak dlouho chcete peníze odložit, jaký očekáváte výnos, kolik máte k dispozici finančních prostředků a také to, jestli je dluhopis vhodný pro Vaše potřeby.

Nejlepší variantou je tedy odeslat Váš požadavek přes formulář ZDE a já, nebo moji kolegové se s Vámi spojíme k dořešení požadavku a výběru vhodného způsobu zhodnocení.

 

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek