Jak získat hypotéku a zároveň splnit nové podmínky pro hypotéky

Jak získat hypotéku podle nových podmínek je od října tohoto roku nejčastější dotaz, který dostávám zejména od mladých lidí a párů, které se rozhodli pro vlastní bydlení. Na tuto otázku je pak potřeba hledat vždy individuální řešení, protože nelze uplatnit obecnou šablonu pro všechny. Někdy se bohužel stane i to, že si zájemci o hypotéku svým jednáním dost ztíží situaci nebo se dokonce na nějakou dobu připraví o možnost získat hypotéku.

Jak získat hypotéku bez vlastních zdrojů

Ano, zejména mladí ještě neměli dost času na to, aby si připravili peníze pro vlastní bydlení. To se ale dá napravit a za určitých možností ani vlastní peníze nebudou potřeba. Jak na to? Praktickou informaci a návod přikládám do článku. Pro jeho celé zobrazení stačí jen sdílet můj odkaz. [sociallocker id=“3300″]

Děkuji za Váš zájem a sdílení odkazu. Zde jsou slíbené informace, jak získat hypotéku bez vlastních zdrojů. Metodiky bank se budou postupně upravovat a proto je potřeba si zajistit aktuální informace. Ty vám poskytnu přesně podle situace, ve které se právě nacházíte. Každý požadavek totiž řeším individuálně dle možností zájemce. Pokud je ale žadatel o hypotéku v nevýhodné situaci, zajistím pro něj nejdříve výhodnější pozici. Zbytečně tak nepřeplácí za vyšší úrokovou sazbu a má pro sebe k dispozici více finančních prostředků. Dokonce si na splácení své hypotéky může vydělat peníze navíc.

Vraťme se ale k tématu. Pořád ještě spousta mladých přemýšlí, jak získat hypotéku, když nemají našetřený potřebný obnos financí (tzv. vlastní zdroje). U některých poskytovatelů hypoték a úvěrů na bydlení se ještě dá využít dofinancování. Seznam těchto variant a kombinací se ale postupně krátí a nakonec budou jen tyto nejčastěji využívané možnosti:

  • Dáte do zástavy nemovitost ve vlastnictví rodičů a splníte tak podmínku 80% LTV
  • Půjčíte si peníze od rodičů
  • Využijete dofinancování úvěrem bez zajištění, ovšem za předem stanovenému postupu
  • Necháte to na mě a já vás připravím na splnění podmínek a zajistím potřebné financování

Jak získat hypotéku a neplatit zbytečně nic navíc?

Na internetu a zejména Facebooku je k dispozici spousta možností s lákavou úrokovou sazbou. Nás ale nezajímá jen úrok, který dostaneme, ale celková nákladovost úvěru. Hypotéka je závazek na 30 let a nikdo z nás nemá možnost na 30 let dopředu spočítat, jaký bude náklad. Právě proto s klienty řeším přesné náklady na následující období fixace a dopředu víme, jaká bude RPSN. To je totiž ten správný hodnotící faktor.

Co se týče nákladů v dalších obdobích fixace, můžeme se na ně připravit, a to nejen vytvořením dostatečné finanční rezervy, ale také kontrolou aktuálních nákladů za domácnost. To byste nevěřili, kolik se toho dá postupně ušetřit a to i bez zásadního omezování vašeho pohodlí.

[/sociallocker]

Sami vidíte, že jsou zde stále možnosti, jak získat hypotéku i bez vlastních peněz. Sice ne každý má tyto možnosti, ale ruku na srdce, hypotéky nejsou pro každého. V následujících letech se totiž budeme setkávat s případy, že se někdo dostatečně nepřipravil nebo přecenil svoje možnosti se splácením.

I tyto případy se ale dají ochránit, pokud tedy začnou činit potřebné kroky a to dostatečně dopředu. Nechávat vše na poslední chvíli totiž není rozumné řešení.

 

 

 

Zdroj obrázku: Designed by Freepik

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek