Realitní hypotéka – získejte lepší sazbu i bez vybrané nemovitosti

Jak si zajistit peníze na vlastní bydlení, které jste si už vybrali z nabídky prodávajících? Přece hypotékou. Jak si ale zajistit peníze na nemovitost, když jste ještě nenašli ten vhodný byt nebo dům, a přitom získat na 1 rok a 6 měsíců sazbu hypotéky, která je platná aktuálně právě teď? K tomu se hodí realitní hypotéka.

Varianta 1 – každý měsíc aktualizovat možnosti a sazby

Pokud kupujete nemovitost na hypotéku, máte dvě základní možnosti. Necháte si spočítat hypotéku od hypotečního specialisty a víte, jaké je přibližně vaše horní hranice pro cenu nemovitosti. Podle toho pak hledáte v jednotlivých nabídkách a inzercích s nemovitostmi. Tuto variantu ale musíte každý měsíc opakovat a to s tím rizikem, že postupně poroste úroková sazba hypotéky. Navíc jde jen o nezávazný příslib udělení hypotéky. Jistou máte jen sazb Do konce roku 2018 se očekává nárůst sazby u hypoték přibližně na 3%.

Varianta 2 – Realitní hypotéka a peníze k čerpání až na 18 měsíců

Druhá varianta je realitní hypotéka, kdy si zajistíte peníze dopředu. V bance pro Vás připravím úvěr dle aktuálně platné sazby a vy pak máte 18 měsíců na to, najít si vhodnou nemovitost, na kterou pak peníze použijete. Poté se provede odhad nemovitosti a po odsouhlasení vhodnosti nemovitosti k poskytnutí úvěru můžeme během pár dnů zaplatit za kupní cenu nemovitosti.

Kdy se hodí realitní hypotéka?

Kdykoliv, kdy hledáte vhodnou nemovitost, ale pořád se nedaří, a zároveň chcete mít jistotu výhodnější úrokové sazby a jisté peníze na zaplacení nemovitosti. Nejednou se totiž stane, že vážný zájemce složí rezervační poplatek, a když nezná své aktuální možnosti získat v bance úvěr, je mu hypotéka zamítnuta a on tak přijde o rezervační poplatek. Tomuto já se svými klienty předcházím hned několika způsoby.

Chcete mít jistotu, že získáte klasickou hypotéku nebo i realitní hypotéku? Kontaktujte mne přes formulář v tomto článku a získejte nejen kompletní servis zdarma, ale i další výhody, slevy a odměny.

 

 

Zdroj obrázku: Designed by Freepik

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek