Prodej podílu nemovitosti – Potřebujete peníze za svojí část nemovitosti?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Prodej podílu nemovitosti je jednou z nejrychlejších možností, jak získat peníze v případě potřeby. Tato varianta má ale svá omezení a pravidla podle zákona. K prodeji dochází nejen při neshodách s dalším spoluvlastníkem, ale také při vypořádání dědictví a podobně.

Tím prvním je předkupní právo, díky kterému musíte za prodejní cenu nabídnout svůj podíl ostatním spolupodílníkům. Ti ale ne vždy mají peníze nebo možnost získat hypotéku. Právě proto je zde náhradní varianta, která umožní prodej podílu nemovitosti třetí osobě.

Podmínky pro prodej podílu nemovitosti

Jak už jsem uvedl, první a zásadní podmínkou při prodeji podílu na nemovitosti je přednostní právo  ve prospěch dalších spoluvlastníků. Těm totiž musíte nabídnout k odkupu svůj podíl jako prvním, a to za stejnou cenu, za kterou jej pak budete prodávat dalším zájemcům.

Ne vždy ale mají spoluvlastníci podílu dostatek prostředků, aby uhradili kupní cenu. Právě proto nemusíte mít zablokovány své finance ve spoluvlastnictví nemovitosti.

Jak vyřešit prodej podílu nemovitosti během několika dnů

Tou nejrychlejší variantou je prodej nemovitosti se všemi podíly. S tím ale musí souhlasit všichni vlastníci. Také musí být shoda na prodejní ceně.

Další možností je prodej podílu, který ale ne každého bude zajímat. Když totiž někdo kupuje nemovitost, řeší tím vlastní bytovou potřebu nebo využití k pronájmu. To ale v tomto případě není vždy možné. Někteří investoři ale přistupují i na tuto variantu. Nákup podílu nemovitosti totiž berou třeba jako dlouhodobou investici, kdy časem nemovitost roste na ceně.

Právě prodej podílu nemovitosti je pak příležitost pro vlastníky, kteří potřebují získat peníze z prodeje a kteří nemají možnost odprodat svůj podíl někomu jinému.

Využijte prodej svého podílu na nemovitosti. Jako první krok odešlete Vaše kontaktní údaje a základní informace. Poté s Vámi zástupce investora probere jednotlivé možnosti a předloží cenovou nabídku.

[]
1 Step 1
Vaše jméno a příjmení
Město
Vaše telefonní číslo
V jakém městě?
Za jakou cenu?
Zde prosím upřesněte Vaše požadavky, potřeby, představy, možnosti atd.
0 /
Previous
Next

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next