Proč nepodceňovat pojištění nemovitosti a jak si vše správně pojistit

Pojištění nemovitosti je nejen základní podmínkou pro čerpání hypotečního úvěru, ale také nejzákladnější pojištění pro majitele nemovitosti. Samozřejmostí je kombinace s pojištěním domácnosti a pojištěním odpovědnosti z občanského rizika. Vhodným nastavením si tak zajistíte dostatečné krytí vzniklých a způsobených škod.

Spousta ze zájemců o pojištění nemovitosti řeší, jak na něm co nejvíce ušetřit. Radost jim pak udělá každá ušetřená stokoruna a porovnávače pojištění tyto slevy samozřejmě nabízejí ve velkém. Když pak ale dojde na pojistná plnění v případě vzniklé škody, ukáže se, že se ušetřených 500 Kč dost razantně prodražilo. Tento tip pojištění totiž není tak nákladný, aby se zrovna na něm zbytečně šetřilo.

Na pojištění nemovitosti neexistuje univerzální řešení. Ve všech variantách se proto nastavuje vše potřebné individuálně dle jednotlivých nemovitostí. Máte dostatečné zkušenosti a znalosti, abyste si správně a dostatečně nastavili pojištění? Právě proto je použití online porovnávačů pojištění rizikem, kterému se vystavujete jen s vidinou jakési úspory.

Proč řešit pojištění nemovitosti nejen v základu

Zmiňoval jsem zde podmínku banky, pojistit si nemovitost pro splnění podmínek čerpání úvěru. Banka si ale většinou stanovuje základní pojištění proti živlům a vodním škodám, a to na často nižší částky. Chtějí tak mít jistotu, že bude pojištěn váš závazek v bance. Takto ale riskujete podpojištění. Vždy tedy vycházejte z reálné hodnoty. Také se odlišuje, jestli se pojišťuje na cenu novou, obvyklou, kupní nebo reprodukční.

Pojištění nemovitosti a domácnosti s připojištěním rizik

S pojištěním nemovitosti je spojeno i pojištění domácnosti, tedy vybavení vašeho bytu nebo domu, včetně dalších rizik. V jednom pojištění tedy získáte krytí pro vaší nemovitost, jejího vybavení a slevu za kombinaci produktu. To platí nejen pro krádeže a vandalismus, ale pro záplavy, povodně, přepětí/podpětí elektřiny atd.

[vc_btn title=“CHCI VÝHODNÉ POJIŠTĚNÍ“ style=“3d“ shape=“square“ color=“blue“ size=“lg“ align=“center“ css_animation=“appear“ link=“url:http%3A%2F%2Fpetrparizek.cz%2Fvyuzivejte-spravne-zivotni-pojisteni-pojisteni-majetku%2F||“ button_block=“true“]

 

Pojištění nemovitosti s pojištěním odpovědnosti

Máte auto? V tom případě si platíte povinné ručení, které kryje škodu, kterou způsobíte při zaviněné dopravní nehodě. Obdobou toho je pojištění odpovědnosti z občanského života. To kryje neúmyslně způsobené škody na majetku i zdraví a kryjete s ním všechny osoby, které žijí v pojištěné domácnosti.

Pokud tedy vaše dítě nebo vy způsobíte třeba na kole dopravní nehodu, při které vznikne škoda na majetku, zdraví nebo finanční škody, máte podle nastavených pojistných limitů i krytí na úhradu škod.

 

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek