Pohotovostní hypotéka – schválený úvěr na bydlení i bez vybrané nemovitosti

Pohotovostní hypotéka - schválený úvěr na bydlení i bez vybrané nemovitosti
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Nákup nemovitosti je pro většinu lidí velkým krokem zejména kvůli výšce investice, kterou je nutné na daný úkon vynaložit. Obvyklým procesem po rozhodnutí o nákupu nemovitosti pro bydlení, je stanovení finančního limitu, který definuje charakter a parametry objektu (především jeho velikost), kterou je zájemce ochoten nebo schopen financovat. Velmi důležitým aspektem je v tomto případě také výše úvěru čili hypotéky, jež mu je vybraný bankovní subjekt ochoten poskytnout. Vedle klasické hypotéky schvalované přímo na nemovitost, lze v současné době uzavřít také produkt, kterému se říká pohotovostní hypotéka na zvolenou částku bez nutnosti výběru konkrétní nemovitosti.

Hypotéka je bankovní úvěrový produkt určený k financování nákupu nemovitosti určené k bydlení. Vzhledem k velmi vysokým částkám, které jsou po uzavření hypoteční smlouvy klientovi poskytnuty, je obvyklé, že jejímu schvalování předchází řada kroků vyžadujících především ověření jeho předpokládané schopnosti úvěr splácet – tzv. bonita klienta. Ta také určí maximální výši hypotéky při stanovených podmínkách splácení, obvykle se dokazuje, že disponujete minimální hotovostí ve výši 10 % úvěru (pokud již nějakou nemovitost nevlastníte) a nastavené splátky nepřesáhnou 50 % čistého měsíčního příjmu domácnosti. Bonita klienta se také snižuje s dalšími (byť nevyužívanými) úvěrovými produkty. Proto je potřeba si dopředu o vašich možnostech popovídat a vše přobrat s hypotečním specialistou, který nejen, že dokáže spočítat hypotéku výhodněji a s kompletním servisem, ale dodá vám i potřebné informace.

Pohotovostní hypotéka – k čemu slouží a v čem spočívají její výhody

Kromě klasické hypotéky může zájemce o nemovitost k jejímu financování použít také jiných prostředků, které obvykle zvyšují jeho šance, že si prodávající vybere právě jeho nabídku. V zásadě lze tedy rozlišovat tři způsoby financování koupě nemovitosti, a to:

  • financování klasickou hypotékou
  • financování z vlastních zdrojů (v hotovosti)
  • financování pohotovostní hypotékou

Ideální situace nastává, pokud je zájemce schopen financovat nákup nemovitosti z vlastních zdrojů, tedy bez nutnosti získání úvěrového příslibu nebo přímo úvěru od bankovního subjektu. V takovém případě může prodej proběhnout ihned a prodejci tuto možnost obvykle upřednostňují před ostatními. Vedle běžné hypotéky lze však zvýšit svou pozici pomocí pohotovostní půjčky, jež staví zájemce prakticky do stejné vyjednávací pozice jako zájemce s připravenou hotovostí (schopných provést převod ihned).

Výhody pohotovostní hypotéky

Velkou výhodou je dostupnost finančních zdrojů ihned po výběru vhodné nemovitosti. Hypoteční smlouvu u tohoto druhu úvěrového produktu lze totiž uzavřít předtím, než konkrétní nemovitost ke koupi vyberete (standardně se lhůta pro výběr nemovitosti stanovuje na 1 až 3 roky, a to podle poskytovatele. Prostřednictvím tohoto produktu se doba připsání částky na účet prodávajícího v porovnání s klasickou hypotékou zkrátí až na polovinu, přičemž riziko neposkytnutí úvěru je v tomto případě minimální. Další velkou výhodou je možnost uzavření hypoteční smlouvy bez následného dokládání bonity klienta, či uzavření ihned v době nejvyšší bonity, která může v průběhu hledání vhodné nemovitosti velmi kolísat. Obecně lze říct, že pohotovostní hypotéka se v porovnání s klasickou vyznačuje těmito výhodami:

  • není potřeba čekat na schválení úvěru (v době vyhledání nemovitosti je úvěr již schválený)
  • není potřeba následně dokazovat bonitu klienta a veškeré aktuální příjmy
  • vhodnou nemovitost lze hledat 1-3 roky (podle typu smlouvy) od uzavření
  • financování nemovitosti ihned po provedení odhadu, čímž se výrazně zlepšuje vyjednávací pozice mezi ostatními zájemci

Pohotovostní hypotéka nemusí být využita pouze na koupi nemovitosti také na pozemek a následnou výstavbu a dokonce i dražby nemovitosti v exekuci nebo insolvenčním řízení.

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next