Proč nelákám na nesmyslný úrok z hypotéky 1,59% a jak pracuji s klientem

Úrok z hypotéky je pro zájemce o hypotéku i její refinancování stále ten nejčastější parametr, podle kterého se snaží vybrat. Není proto divu, že se pak spoustu z nich nachytá na nízkou úrokovou sazbu z kdejakého inzerátu, kde lákají na úrok od 1,59%, ale ve finále tuto úrokovou sazbu stejně nevyužijí, protože se jim na financování nehodí (krátká fixace, plovoucí sazba), nebo jí nedostanou, případně je tato nízká úroková sazba vyjde kvůli dalším službám a nepraktickému pojištění o dost dráž.

Jak tedy získat odpovídající řešení, individuální nabídku, obchodní slevy a další výhody? Stačí si nechat spočítat hypotéku ode mne, nebo některého z mých kolegů ve Vašem regionu. Získáte tak samozřejmě ideální úrok z hypotéky, jistotu levnějšího řešení a pohodlný způsob zajištění nové hypotéky nebo refinancování hypotéky.

Úrok z hypotéky není to nejdůležitější

A to už moji klienti dávno vědí. Při konzultacích před hypotékou s nimi totiž projdu nejen jeho představy a plány, ale také všechny potřebné postupy. Díky tomu má už od začátku představu, jak budeme řešit jeho požadavek pro novou i refinancovanou hypotéku.

Kvalitní služba potřebuje kvalitní základ a podklady. Proto je tak důležitá vstupní analýza možností. Čím více potřebných informací získám, tím lépe. Podle výsledku pak postupuji s klientem dále. K tomu je samozřejmě potřeba si vyhradit od jedné do dvou hodin na osobní schůzce, kde vše probereme. Nemáte čas řešit své finance? Opravdu? V tom případě ale nechtějte kvalitní služby. Spolupracuji totiž pouze s klienty, kteří se o své peníze a budoucnost doopravdy starají. Těm pak mohu zajistit vše potřebné tak, jak má být a skutečné výhody, které v bance na přepážce nezískají. Pokud je ale vaším jediným cílem pouze nejnižší úrok z hypotéky, rád vám vysvětlím, jak draze může váš požadavek dopadnout. Hlavní pravidlo totiž zní:

Není rozhodující úroková sazba, ale celkové RPSN v období fixace

Jak tedy v bodech vypadá mnou poskytovaná služba? Připravil jsem jednoduchý seznam. Ve skutečnosti je to ale několik hodin práce pro porovnání, které v bance nezískáte.

 1. Osobní schůzka se vstupní analýzou
 2. Příprava a kalkulace možných řešení
 3. Podání žádosti ke zvolenému poskytovateli
 4. Scoring klienta v registrech a potvrzení nabídky
 5. Porovnání protinabídek ostatních poskytovatelů (neřeším jen některé banky)
 6. Zajištění individuální nabídky a obchodní slevy
 7. Kompletace podkladů pro zvoleného poskytovatele
 8. Podpis úvěrové smlouvy
 9. Plnění podmínek pro čerpání úvěru
 10. Zajištění schopnosti splácet úvěr
 11. Vytváření finanční rezervy pro levnější splacení úvěru
 12. Následný servis a konzultace při splácení
 13. Příprava na výhodnější refinancování až 3 roky před obdobím fixace

 

[button color=“blue“ size=“big“ type=““ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“]CHCI VÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU[/button]

 

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Od několika dnů až po několik měsíců. Ve většině případů netrvá vyřízení hypotéky od 5 do 12 pracovních dnů od dodání všech požadovaných dokladů, které jsou potřeba předložit a které si případně ještě vyžádá schvalovatele. Někdy se ale může stát, že se vyřizování hypotéky zdrží. Na vině mohou být právní vady na kupované nemovitosti, negativní záznam v bankovních registrech nebo další situace, které oddálí podpis úvěru a následné čerpání.

Této situaci se dá právě předcházet díky kvalitní vstupní analýze klienta a jeho požadavku,  komunikací s bankou a samozřejmě i přípravou klienta na získání hypotéky.

 

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek