Jak si vybrat trezor a zabezpečit tak doma své cennosti a dokumenty?

Jak si vybrat trezor? To je otázka, kterou si kladou nejen podnikatelé, kteří chtějí zabezpečit své cennosti a citlivé materiály, ale čím dál častěji i soukromé osoby. Proč? Protože sebelepší pojištění vás prostě neochrání před případnou škodou. Pouze dostanete odpovídající pojistné plnění, ale znehodnocené materiály nebo následné potíže mohou dost znepříjemnit vaší situaci. Na www.saffort.cz si pohodlně vyberete, co se vám hodí.

Myslíte si, že nepotřebujete trezor? Možná máte pravdu, možná se mýlíte. Ekonomická situace domácností v České republice se za posledních pár let dostatečně zlepšila a s tím také souvisí i vybavení a majetek jednotlivých domácností. Právě proto čím dál více zájemců přemýšlí, jak si vybrat trezor. Trezory totiž použijete nejen na osobní doklady, ale i na důležité dokumenty, jako nabývací tituly, technické průkazy od vozidla atd.

Cenné papíry v šuplíku? Nepřijde mi to, jako dobrý nápad. Už jen to, že ne vždy můžete v archívech dohledat kopie, může způsobit komplikace. Vyřizováním kopií, prohlášení a placením kolku totiž následně ztratíte čas i peníze. To přece nechcete.

Šperky a cennosti s osobní hodnotou jsou také častým objektem zlodějů. Pojišťovna sice zaplatí odpovídající hodnotu podle pojistné smlouvy, ale osobní, nostalgickou hodnotu nkdo nenahradí.

Třeba takové střelné zbraně do 2 kusů nebo náboje do 500 kusů je podle zákona jejich vlastník povinen vhodně zabezpečit proti ztrátě, odcizení nebo zneužití. Není třeba vysvětlovat, co s pak děje, když vám někdo nezajištěné zbraně odcizí. Sice máte nahlášeno odcizení zbraně, ale pokud je s ní následně spáchán trestný čin, je postih za nedostatečné zabezpečení nejen hmotný.

Jak si vybrat trezor a koupit vhodný přesně pro vás?

Nejdřív se rozhodněte, co všechno do něho potřebujeme uložit a také jaké jsou vaše možnosti s prostorem v domácnosti. Někdy jen postačí naskládat na stůl veškeré věci, které potřebujete do trezoru uklidit nebo schovat a k tomu si dáte ještě rezervu asi 30% prostoru. Přece jen budou cennosti a doklady přibývat. Podle rozměru celkového množství a rezervy pak zjistíte, jak velký trezor bude potřeba. Podle toho si pak vyberete z aktuální nabídky a řešení.

Pokud tedy přemýšlíte, jak si vybrat trezor, máte tyto možnosti:

  • Přenosné trezory pro doklady nebo hotovost. Malé varianty, které si můžete jednoduše přenášet dle potřeby.
  • Bytové trezory k zabudování do nábytku nebo k připevnění k podlaze nebo ke stěně. Trezor lze připevnit třeba i do vestavné skříně.
  • Trezory na zbraně si vyberete podle velikost. Nejspíš vám postačí trezor na ruční palné zbraně a nemusíte kupovat celou trezorovou skříň. I dyž kdo ví, kdy si rozšíříte svojí sbírku, že?
  • Stěnové trezory zazděné – ideální pro rodinné domy. Trezor se prostě jen zazdí a bez bourání zdi se nedá odnést.
  • Podlahové trezory jsou ideální řešení, pokud nemáte dostatečně silné stěny nebo chcete trezor schovat třeba pod koberec: určeny k zabudování do podlahy

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek