Kamera do auta je teď náš nový parťák na cestách

Kamera do auta je nový dárek od Ježíška, který jsme si s partnerkou pořídili navzájem. Hodně jezdím autem, a to nejen za klienty, ale také soukromě, takže je lepší si zajistit nezvratné podklady pro případnou havárii. Na internetu je k vidění spousta videí, kde kamera do auta zachytila nejen dopravní nehody, ale i kuriozity. Dokonce i ve večerních zpravodajstvích jsme se nejednou měli šanci přesvědčit, čeho jsou nezkušení nebo agresivní řidiči schopni.

Kameru jsme vybírali i tak, aby bylo možné na ní fotit. Proč? Při podélném parkování jsem tak nějak zvyklý si na mobil nafotit SPZ, tedy přesněji registrační značku auta přede mnou. Na předchozím autě se mi to vyplatilo, když mi při couvání způsobil řidič auta škodu. Kamera do auta teď poslouží místo mobilu. Prostě jí před vypnutím ještě použiji pro nafocení SPZ. Vím, že to bude i na záznamu z kamery, ale prostě to beru jako pohodlnou funkci navíc.

Kolik stojí kamera do auta a čeho využít

Nechtěli jsme šetřit na nesprávném místě, ale ani zbytečně utrácet. Ke kvalitnímu videu je potřeba kvalitní rozlišení a spolehlivost kamery. Nakonec jsme proto zvolili kompromis, využili povánoční slevy, a nakoupili jsme za rozumnou cenu a ještě s dárkem. Po pročtení recenzí a shlédnutí videí z jednotlivých kamer jsme se totiž rozhodli pro Truecam A7S. Je to hlavní produkt společnosti Truecam a obsahuje i potřebné příslušenství, které se více než hodí.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/kamery-do-auta/“]ZKONTROLOVAT AKTUÁLNÍ CENU KAMERY[/button]

Kameru jsme objednali ve středu večer, ještě o vánočním svátku a v pátek dopoledne už u nás zvonil kurýr. Unboxing jsem nenatáčel, ale vše přišlo v praktické krabičce, do které se vešlo veškeré příslušenství.

Co jsem našel v balíčku? Kamera byla zabalená do ochranného plastového pytlíčku. Pro běžné nošení s sebou a jako ochrana před poškozením a prachem je v balení i plátěný pytlíček. Kamera do auta se tak pohodlně uklidí do kapsy nebo někam do auta, aby nelákala.

Držák s přísavkou na přední sklo lze nahradit samolepící páskou. Na zvolený úchyt se pak připevní nástavec pro kameru a GPS modul.

GPS modul zaznamenává GPS polohu i rychlost. Ta se zobrazí ve videu i na spořiči kamery během jízdy. Rozdíl v rychlosti, zobrazený na kameře a na tachometru auta byl ale kolem 7 až 10 km/hodinu. Uvidíme, čím to je.

Nabíjecí kabel je opravdu dlouhý, a přiložené úchytky pak pomohou jej podél palubní desky a skla dovést až k úchytu kamery a GPS. Kamera do auta se pak nabíjí mini USB portem. Do kamery do auta s GPS modulem se dá nahrát databáze radarů.

Další příslušenství je HDMI kabel pro připojení a přehrávání záznamu v televizi nebo počítači. Našli jsme i miniCD se softwarem. Nostalgicky jsem začal přemýšlet, jestli vůbec ještě někde máme notebook s CD mechanikou. Naštěstí kamera do auta se dá propojit a software aktualizovat i přes ovladače a software na webu výrobce. Tam je i aktualizovaná databáze radarů. Také přidali kabel USB – miniUSB k propojení s počítačem. Bohužel chybí paměťová karta. Tu si dokupte zvlášť.

Kamera do auta – první využití, začátečnické chyby a plány

Zmiňovaná nabíječka kamery má sice dlouhý kabel, ale nerad ho nechám amatérsky připevněný. Proto mám v plánu si nechat do palubní přehrádky vytáhnout další nástavec na zapalovač a tam nechat nabíječku napevno zapojený. Stejně tak si nechám schovat nabíjecí kabel od kamery do auta pod obložení sloupku až ke kameře. Vyřeším tím i blokování zásuvky zapalovače v autě, kde si nabíjím mobil. Škoda, že není nabíječka pro kameru s odpojitelným kabelem a s výstupem USB. Propojení by bylo rychlejší.

Nastavení kamery jsem udělal ještě před první jízdou. Nechtěl jsem se lekat, až začne kamera do auta hlásit překročení rychlosti, aktuální čas atd. Proto jsem ztlumil co jen šlo. Máme velkou paměťovou kartu, takže video je v nejlepším rozlišení. Zatím jsem nechal i nahrávání zvuku.

Nevýhodou kamery je slabá baterie, která hlavně teď, v chladnějším počasí ztrácí na kapacitě. Hlavně, když pak kameru nosím s sebou. Potřebuje pak hned napojit na nabíjení. Kamera do auta od TrueCam se naštěstí rychle zapne a funguje okamžitě. Nevím, jaké máte zkušenosti s jiným výrobcem, ale tady to funguje báječně.

Popravdě řečeno ale stejně doufám, že kameru do auta nebudeme nikdy muset využít pro účel, ke kterému jsme jí kupovali a dopravní nehody, piráti silnic a řidiči ňoumové se nám vyhnou. Vám ostatním přeji to samé.

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek