Co je důležité pro výpočet hypotéky a lepší podmínky v bance

Hledáte na internetu návody jak na ideální řešení a výpočet hypotéky? V tom případě Vám ušetřím čas. Žádný takový univerzální návod ani postup neexistuje. Vždy je třeba posoudit spoustu parametrů a podle toho postupovat.

Co si rozmyslet pro výpočet hypotéky

Dávám k dispozici základní seznam parametrů, které je dobré si rozmyslet ještě před tím, než začnete řešit hypotéku. Samozřejmě, že seznam není kompletní. Jde o body, které se řeší u všech hypoték. U individuálních případů je vždy třeba zhodnotit i další podmínky a možnosti. Proto jsem Vám k dispozici pro kompletní hypoteční servis.

Co všechno může ovlivnit výpočet hypotéky:

  1. Doba splácení – čím déle splácíte, tím více zaplatíte na úrocích. Základní pravidlo, které ale není vždy pravdivé. Nižší splátka Vám vylepší bonitu pro splácení, nezatěžuje rodinný rozpočet a ušetřené peníze lze vhodným způsobem využít ke snížení nákladů za úrok.
  2. Vlastní prostředky – Čím více vlastních prostředků máte, tím lépe pro Vás. Není ale vhodné se úplně vydávat z peněz a do úvěru vkládat více svých peněz, než je třeba.
  3. Fixace hypotéky – Čím nižší úroková sazba, tím lepší doba fixace. Pokud ale neplánujete prodávat nemovitost. To se Vám potom výhodně vypadající řešení může zbytečně prodražit.
  4. Finanční rezerva domácnosti – Než řešit často nevýhodné a zbytečně drahé pojištění schopnosti splácet, je lepší mít k dispozici vlastní finanční rezervu ve správné výši.
  5. Pojištění u hypotéky – Pojištění k hypotéce je nezbytná věc. Je ale třeba zvolit vhodného poskytovatele a vhodné pojištění. Nesprávnou variantou sice ušetříte na splátce hypotéky, ale zaplatíte navíc za další poplatky.
  6. Mimořádné splátky – Vždy každých 12 měsíců splácení lze vložit bez poplatku až 25% z počáteční výše hypotéky, jako mimořádnou splátku. Kdo by se ale zbytečně zbavoval úvěru s úrokem kolem 2,5%, když mu peníze mohou dlouhodobě vydělávat v průměru až 8%?
  7. Ostatní úvěry a půjčky – Splácíte kreditní karty nebo bankovní úvěry a půjčky? Využijte hypotéku jako levnější variantu splácení a refinancujte půjčky do hypotéky. Je rozdíl platit úrok 15% nebo 2%. Součástí hypotéky totiž může být i neúčelová část na vybavení domácnosti nebo zaplacení úvěrů a půjček.

Výpočet hypotéky není jen o online kalkulačce

Nejlepší variantu hypotéky ovlivňuje spousta parametrů. Mým úkolem je získat od Vás dostatek podkladů a informací. Podle nich pak společně vybereme vhodný způsob financování a hlavně vhodného poskytovatele.

[button color=“green“ size=“big“ type=““ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“]CHCI ZÍSKAT HYPOTÉKU JEŠTĚ VÝHODNĚJI[/button]

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek