Jak najít byt na prodej a využít neveřejné nabídky nemovitostí

Přemýšlíte kde a jak najít byt na prodej? Ano, bohužel ještě stále platí a dlouho platit bude, že poptávka po nemovitostech k prodeji převyšuje aktuální nabídku. To má zásadní vliv na ceny nemovitostí a dochází i k případům, že kupující sleví ze svých nároků jen kvůli tomu, aby už konečně získali vlastní bydlení. Tito kupující ale nevyužili jednu z možností, které mám pro své prověřené klienty. Zbytečně se totiž připravili o nabídky, které nejsou zveřejněny na realitních portálech, jako jsou Sreality a podobně.

Jak najít byt na prodej přes neveřejné nabídky

Přesně tak. Neveřejné nabídky jsou již několik měsíců oblíbenou výhodou, a jedním z nejsilnějších nástrojů, jak najít byt na prodej ještě před tím, než se začnou hrnout zájemci na prohlídky. A teď nemluvím jen o nabídkách v Nymburce nebo v Praze. Jde totiž o přístup pro neveřejné nabídky z celé České republiky.

Proč jsou to neveřejné nabídky a jak se k nim dostat? Jsou dva hlavní důvody proč nejsou nemovitosti nikde na realitních webech k dispozici. Tím méně častým je, že prodávající si nepřeje zveřejňovat prodávanou nemovitost. Ať už to je z důvodu rozvodu, exekuce na majetek nebo kvůli sousedům, má na to samozřejmě právo a i takto se dá prodávat. Tím častějším důvodem je ale doba při procesu zpracování realitním makléřem.

Moji kolegové – realitní makléři, kteří nabírají každý den nemovitosti k prodeji po celé České republice, v rámci kvalitních služeb postupují dle ověřené metodiky. K tomu, aby se dala nemovitost vložit do inzerce na realitní portály, a prezentace splňovala vše potřebné, je ale potřeba několik důležitých úkonů. Vše začíná administrativou s prodávajícím, kvalitním nafocení nemovitosti včetně služby home staging, příprava podkladů z Katastru nemovitostí, a samozřejmě vložení parametrů nemovitosti a popisu do správného formátu pro hromadné odeslání do více než 25 realitních portálů, kde se inzerát zveřejní.

Tyto úkony trvají v průměru 2 – 3 dny a tady je právě Vaše příležitost. Pro své prověřené klienty mám totiž možnost, jak najít byt na prodej, a vy tak v předstihu dostanete tyto informace a tím pádem dost znatelnou výhodu oproti ostatním.

Tato služba je pouze pro ověřené klienty. Co znamená ověřený klient? Jde o první kontrolu, zda opravdu máte finanční možnosti na koupi nemovitosti. Ať už jde o platbu v hotovosti nebo hypoteční úvěr, pro vložení do seznamu zájemců o neveřejné nemovitosti je toto nezbytné ověřit. Realitní makléři jsou totiž smluvně zavázáni k prodejci nemovitostí, že na prohlídku budou přednostně přizváni jen ti zájemci, kteří již mají ověřené financování. Nezáleží, jestli nabízenou nemovitost koupíte či nikoliv. Jde o obecnou podmínku. Samozřejmě jste již přemýšleli, jak najít byt na prodej, a základem při výběru jsou vaše finanční možnosti a limity, které si takto ověříte a budete připraveni na nákup jakékoliv nemovitosti.

Proč je nyní tak těžké najít byt na prodej

Koncem roku 2019 byl obrovský zájem o nemovitosti, a to zejména kvůli příchodu regulace ČNB, která spoustě zájemcům znemožnila či znesnadnila možnost získat vlastní bydlení. To způsobilo i růst ceny nemovitostí a odhadní cena banky se pak podstatně lišila od kupní ceny. V takových případech pak museli kupující zaplatit ze svého větší částku.

Také vlastníci nemovitostí vyčkávali, jaký bude mít regulace vliv na růst cen, a někteří vlastníci i přemýšleli, že místo prodeje budou nemovitosti pronajímat. Samozřejmě totiž vzrostl počet zájemců o nájemní bydlení, protože nyní nedosáhnou na hypotéku a nic jiného jim proto nezbývá. Pokud jste vlastníkem bytu nebo domu a hledáte spolehlivé nájemce, tak mám pro vás možnost získat bez námahy kompletní servis. Za ten pak neplatíte, protože náklady jsou hrazeny z provize, kterou hradí nájemce. Kontaktujte mne a ušetříte čas, nervy i peníze. Moji kolegové vám vysvětlí vše potřebné.

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek