Dostat hypotéku bude ještě složitější! Nečekejte a získejte lepší nabídky

Dostat hypotéku bude ještě složitější! Nečekejte a získejte lepší nabídky

Získat hypotéku rychle a bez potíží je pro spoustu zájemců stále ještě reálné. Zanedlouho ale začnou platit čím dál přísnější pravidla pro získání nové hypotéky a banky tentokrát nebudou řešit doporučení ČNB, ale tentokrát už půjde o nařízení. Už nebude stačit nechat si spočítat hypotéku, dodat do banky potvrzení příjmů a pak jen přijít podepsat smlouvu. Už nyní je totiž potřeba hlavně podle účelu hypotéky a zdroji příjmů vybírat vhodnou banku, ve které splníte základní požadavky.

Doporučení ČNB pro hypotéku se stane pravidlem

Již několik let se banky drží doporučení České národní banky. Nyní ale nastane situace, kdy je budou muset striktně dodržovat a to bude mít dopad na počty poskytnutých hypoték. Zejména pro mladé a žadatele bez dostatku vlastních zdrojů i pravidelných finančních příjmů se omezí výše poskytovaného úvěru. Není to o tom, že by hypotéku nezískali, ale spíš o to, že nedosáhnou na potřebnou výši úvěru, a už vůbec nepřipadá v potaz, že by zbytek dofinancovali jiným úvěrem.

Již brzy získáte novou hypotéku pouze při splnění přísnějších podmínek

ČNB chce nasadit podmínku splnění tří podmínek, abyste získali hypotéku. První je maximální výše LTV do 80% hodnoty zástavy a výjimečně do 90% hodnoty zástavy (toto řešení je již v platnosti jako doporučení). Dalším je DTI – procentuální výše splácených úvěrů a finančních závazků oproti celkovým příjmům domácnosti žadatele / žadatelů. To by nemělo být více než 60% až 65%. Poslední plánovanou podmínkou pro hypotéku je DTSI – kdy je třeba na základě všech budoucích příjmů (bez ohledu na výdaje) splatit úvěr maximálně do 8 let.

Získat hypotéku nebude nemožné, pouze o dost složitější

A právě proto je potřeba se dopředu připravit na vše potřebné a zároveň mít k dispozici vhodné řešení i poskytovatele pro výhodnou hypotéku. Proto jsem pro vás připravil bezplatné konzultace a přípravu na nové financování i refinancování hypotéky. Já a moji kolegové pro vás zajistíme vhodnou variantu, navrhneme, jak se správně připravit před podáním žádosti, zajistíme pro vás porovnání kalkulací u jednotlivých variant a podle toho pak vybereme vhodného poskytovatele a zajistíme vše potřebné, včetně dalších úspor a finančních odměn.

Využijte formulář, dokud je ještě možnost a lehčí řešení pro hypotéku

[]
1 Step 1
Vaše jméno
Vaše příjmení
Vaše telefonní číslo
Váš dotaz nebo připomínka
0 /

Odeslání formuláře není závazným právním jednáním vedoucím k uzavření, ukončení či jiné změně jakékoliv smlouvy

Previous
Next

 

Zdroj obrázku: Designed by Freepik

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next