Povodeň není záplava – víte, jaký je v tom zásadní rozdíl?

Povodeň není záplava - víte, jaký je v tom zásadní rozdíl?

Povodeň je díky krizovým situacím z posledních pár let jedno z nejznámějších pojistných plnění, která se uplatňují při pojištění nemovitosti. Pojišťovny mají v nabídce společná připojištění proti povodním a záplavám. Bohužel někteří klienti podhodnotí možná rizika a díky nedostatečné znalosti krytí rizik o toto připojištění nemají zájem.

Je ale potřeba vědět, co jednotlivé označení znamená a podle toho pak dále řešit připojištění majetku. Každopádně nejde o žádné vysoké částky a proto je v podstatě zbytečné řešit, jestli si takto svojí nemovitost pojistit nebo ne.

Povodeň a pojištění proti záplavám

Povodeň je pojistná událost, kdy se potok nebo řeka díky dlouhým dešťům rozvodní a opustí své koryto. Při tom vodní tok způsobí škody, které se označují jako povodňové. Nejde jen o škody na majetku, ale o úhradu nákladů spojených s odstraněním náplavy, bahna a s opravou poškození nemovitosti. Někteří majitelé nemovitostí se domnívají, že když nežijí v záplavové oblasti a ani okolo neteče žádný potok, tak prostě toto pojištění nepotřebují, protože jim nic nehrozí.

Skutečnost je ale jiná. Jelikož jde o společné připojištění, získáte k němu i krytí škod vzniklých při záplavách, a to je to, co je pro Vás a ochranu Vaší nemovitosti důležité. Pojištění proti záplavám totiž potřebujete i mimo povodňovou oblast, a to i když žijete na kopci.

Povodeň na kopci nehrozí, ale záplava ano

Záplava je v podstatě důležité připojištění majetku, protože právě to Vám uhradí škody vzniklé z průtrží mračen a to i na kopci. Při prudkých deštích, když už kanalizace nestíhá nabírat a odvádět vodu, pak dochází k tomu, že se příval vody hrne ulicí a teče tam, kam se mu zamane a kam se nám opravdu nehodí. Ať už jde o přízemí, garáže nebo sklepy, voda si cestu vždy najde a pak už to stojí nemalé peníze. Když nevyužijete připojištění proti povodním a záplavám, tak sice ušetříte pár stokorun, ale případné riziko a finanční škody jsou pak několikanásobné.

Povodeň lze pojistit i se slevou

Pojistná smlouva by se měla každých pár let aktualizovat. To platí nejen pro životní pojištění, ale také pro pojištění majetku. Vyhnete se tak postihu při podpojištění nebo nadpojištění a také máte aktuálně kryto vše potřebné. Pod pojmem aktualizace pojistné smlouvy určitě nemám na mysli její zrušení a vytvoření nové, jak to aplikují někteří prodejci zejména z MLM sítí. Každá pojistná smlouva se dá totiž upravit dodatkem nebo doplnit krytí další pojistnou smlouvou. Vždy záleží na aktuální situaci a nastavení pojistného.

Mějte jistotu, že jste dostatečně krytí proti případným škodám na majetku i na životě

Využijte rychlý kontaktní formulář a o ostatní už se postarám. Získáte nejen jistotu dostatečného krytí, ale i další výhody a potřebné informace do budoucna. Díky tomu tak ušetříte i vyděláte peníze navíc.

[]
1 Step 1
Vaše jméno a příjmení
Město
Vaše telefonní číslo
Mám zájem o:
Váš dotaz nebo připomínka
0 /
Previous
Next

Řešíte situaci ve článku? Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat vyplněný formulář

[[[["field19","equal_to","1"]],[["show_fields","field17,field13,field12,field18,field10,field21,field23"]],"or"],[[["field19","equal_to","2"]],[["show_fields","field17,field20,field13,field12,field22,field21"]],"and"],[[["field19","equal_to","3"]],[["show_fields","field12,field13,field21,field10"]],"and"]]
1 Step 1
Zde je Vaše šance na lepší hypotéku! Vyberte si:
Máte už vybranou vhodnou nemovitost
Kolik potřebujete půjčit?
Úvěr 100000,- Kč
0
Úvěr 10000000,- Kč
Kdy máte datum fixace úrokové sazby:
Vaše telefonní číslo
Zde je místo pro Vaše dotazy a upřesnění požadavku
0 /

Odešlete svůj požadavek a kontakty. O ostatní už se postarám.

Previous
Next