Povodeň není záplava – víte, jaký je v tom zásadní rozdíl?

Povodeň je díky krizovým situacím z posledních pár let jedno z nejznámějších pojistných plnění, která se uplatňují při pojištění nemovitosti. Pojišťovny mají v nabídce společná připojištění proti povodním a záplavám. Bohužel někteří klienti podhodnotí možná rizika a díky nedostatečné znalosti krytí rizik o toto připojištění nemají zájem.

Je ale potřeba vědět, co jednotlivé označení znamená a podle toho pak dále řešit připojištění majetku. Každopádně nejde o žádné vysoké částky a proto je v podstatě zbytečné řešit, jestli si takto svojí nemovitost pojistit nebo ne.

Povodeň a pojištění proti záplavám

Povodeň je pojistná událost, kdy se potok nebo řeka díky dlouhým dešťům rozvodní a opustí své koryto. Při tom vodní tok způsobí škody, které se označují jako povodňové. Nejde jen o škody na majetku, ale o úhradu nákladů spojených s odstraněním náplavy, bahna a s opravou poškození nemovitosti. Někteří majitelé nemovitostí se domnívají, že když nežijí v záplavové oblasti a ani okolo neteče žádný potok, tak prostě toto pojištění nepotřebují, protože jim nic nehrozí.

Skutečnost je ale jiná. Jelikož jde o společné připojištění, získáte k němu i krytí škod vzniklých při záplavách, a to je to, co je pro Vás a ochranu Vaší nemovitosti důležité. Pojištění proti záplavám totiž potřebujete i mimo povodňovou oblast, a to i když žijete na kopci.

Povodeň na kopci nehrozí, ale záplava ano

Záplava je v podstatě důležité připojištění majetku, protože právě to Vám uhradí škody vzniklé z průtrží mračen a to i na kopci. Při prudkých deštích, když už kanalizace nestíhá nabírat a odvádět vodu, pak dochází k tomu, že se příval vody hrne ulicí a teče tam, kam se mu zamane a kam se nám opravdu nehodí. Ať už jde o přízemí, garáže nebo sklepy, voda si cestu vždy najde a pak už to stojí nemalé peníze. Když nevyužijete připojištění proti povodním a záplavám, tak sice ušetříte pár stokorun, ale případné riziko a finanční škody jsou pak několikanásobné.

Povodeň lze pojistit i se slevou

Pojistná smlouva by se měla každých pár let aktualizovat. To platí nejen pro životní pojištění, ale také pro pojištění majetku. Vyhnete se tak postihu při podpojištění nebo nadpojištění a také máte aktuálně kryto vše potřebné. Pod pojmem aktualizace pojistné smlouvy určitě nemám na mysli její zrušení a vytvoření nové, jak to aplikují někteří prodejci zejména z MLM sítí. Každá pojistná smlouva se dá totiž upravit dodatkem nebo doplnit krytí další pojistnou smlouvou. Vždy záleží na aktuální situaci a nastavení pojistného.

Mějte jistotu, že jste dostatečně krytí proti případným škodám na majetku i na životě

Využijte rychlý kontaktní formulář a o ostatní už se postarám. Získáte nejen jistotu dostatečného krytí, ale i další výhody a potřebné informace do budoucna. Díky tomu tak ušetříte i vyděláte peníze navíc.

[fc id=’18‘ align=’center‘][/fc]

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek