Nenechte své babičky platit Soukupovy dluhy za Barrandov TV

Tady jde opravu do tuhého, a jak známe mediální masáže Šlágr TV a TV Barandov, začne masivní propagace dluhopisů mezi důchodcovskou základnu fanoušků. A tady je potřeba na to upozornit vaše rodiče a prarodiče, aby nenaletěli líbivé nabídce zadlužené Barrandov TV. Nový společník Jaromíra Soukupa v jeho TV Barrandov totiž nově drobným investorům nabízí dluhopisy. Hodnota každého dluhopisu je 50 tisíc Kč, celková výše první emise je 24 milionů Kč. Dluhopisy jsou úročeny 10 % ročně a jsou vydány na dobu čtyř let.

Peníze z dluhopisů mají hlavně pomáhat udržet v chodu zadluženou televizi, a zamezit konfliktům, jako byl ten z minulého víkendu, kdy barrandovské kanály přestaly na pár hodin vysílat, protože jim odpojili elektřinu. Takto získané peníze by také měly být použity na vyplacení věřitelů, jako byly například České radiokomunikace a další.

Firma S-24 finance s.r.o. nově vznikla v listopadu 2023, hned potom, co se Jan Čermák stal spolumajitelem TV Barrandov. Podle prospektu k dluhopisům tato firma vznikla „za účelem poskytování asistence při vedení projektů skupiny, konkrétně za účelem financování nákupu pohledávek za dlužníky-společnostmi, ve kterých skupina S-24 zahájila revitalizační proces“. Takže v podstatě úplně nová firma, která vydala dluhopisy.

To, že Čermák prohlašuje, že dluhopisy zajišťují jeho další společnosti a jeho dobré jméno a jméno jeho společností zní sice lákavě, ale závazek má jen nová firma, aktuálně stará ani ne čtvrt roku.

Teď je tedy potřeba rodičům vysvětlit, že slibovaný výnos je sice lákavý, ale riziko, že přijdou o své peníze nebo jejich podstatnou část je prozatím hodně vysoké. Pokud přece jen chtějí někam bezpečně uložit peníze, tak jsou k tomu vhodnější jiné nástroje, kde se znatelně sníží riziko toho, že vydavatel dluhopisu nebude schopen vyplatit svůj dluh.

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek