Když přemýšlíte o tom, jak získat hypotéku na nemovitost v povodňové zóně

Přemýšlíte, jak získat hypotéku na nemovitost v povodňové zóně? Právě povodňové zóny jsou častým problémem při koupi nemovitosti na hypotéku. Pokud je tedy vámi vysněná nemovitost, kterou si chcete pořídit na hypotéku, umístěná v povodňové zóně, i tak máte možnosti, jak splnit podmínky banky. Základní podmínkou banky je, že nemovitost, která je dána do zástavy, musí být pojištěna, a to zejména proti povodním a záplavám. V rizikových povodňových zónách je to ale buď drahé, nebo nereálné. Jak tedy na to? Máte totiž k dispozici hned několik možností.

3 způsoby, jak získat hypotéku na nemovitost v povodňové zóně

První možnost, která nemusí být vždy reálná, je dát bance do zástavy jinou nemovitost v odpovídající hodnotě. Většinou jsou k dispozici byty nebo domy rodičů, kteří takto mohou pomoci. Skutečný problém ale nastane, když dojde k povodním a koupená nemovitost je poškozena. Proto je tato varianta riziková.

Druhá možnost je, když si vezmete účelový úvěr bez zajištění nemovitostí. Tato varianta je ale zbytečně nákladová a i zde platí to samé riziko. Pokud přijde povodeň a nemovitost bude poškozena, musíte si opravy zaplatit ze svého a zároveň dál platit úvěr.

Třetí možnost, která je mnohem bezpečnější, je volba správné pojišťovny. Ne všechny pojišťovny totiž používají stejné podklady při určení rizika povodní. Také záleží na tom, jestli je například byt umístěn v pro pojišťovnu „bezpečném podlaží“. Také potvrzení od obce, že v místě pojištění nebyla povodeň X let pomáhá. Právě kvůli povodním se totiž za poslední roky vystavilo spoustu protipovodňových zábran a ochran. Třeba právě tato ochrana nemusí být aktualizována v povodňové mapě, protože ještě nebyla dokončena, zkoulaudována a pod.

 [/emaillocker-bulk-1]

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek