Banky v ČR – od služeb zdarma po VIP servis, ale……

Skoro všechny banky v ČR již reagovali na příchod nízko-nákladových bank a jejich služby. I když se nejdříve zdálo, že nováčci na trhu řádně zamíchají kartami na trhu s bankovními úvěry, hypotékami nebo službou pro bankovní účet, skutečnost je jiná.

Hlavním cílem pro všechny banky v ČR je generování zisku pro své majitele. K tomuto účelu poskytují různé služby, na kterých vydělávají a zhodnocují své podnikání. Některé služby jsou pro klienty opravdu výhodné. Hlavně hypotéky jsou dnes na nízkých úrokových sazbách. I v bankách si ale musíme dávat pozor, jestli to, za co platíte, doopravdy potřebujete.

Banky v ČR – stále ještě platíte zbytečné poplatky

Nevěříte? Kolik z Vás ještě platí poplatky za vedení bankovního účtu? Vždyť jen stačí zajít do banky a nechat si udělat nabídku, za jakých podmínek můžete získat slevu nebo vedení úplně zdarma. Základní podmínkou bývá, že na účet každý měsíc přijde minimální částka. To vyřešíte tím, že si necháte zasílat výplatu na účet. Také mohou být požadovány obraty při platbě kartou. Určitě Vám nebude dělat problém, když občas zaplatíte nákup kartou. Vás to nic nestojí, naopak. Nezapomeňte si hlídat splnění podmínek pro službu zdarma, jinak Vám banka automaticky naúčtuje poplatek.

Banky v ČR nemají povinnost ani důvod Vám volat a dobrovolně nabízet slevy nebo služby zdarma. Pokud se tak ale stane, vždy je za telefonátem skryta nabídka prodeje dalších placených služeb. Je jen na Vás, jak se dokážete postarat o své peníze. Nemáte čas řešit finance, nabídky bank a jednotlivých služeb? Kontaktujte mě a získejte nejen přehled, ale také další výhody a slevy.

Banky v ČR využívají i Vaše peníze

Dostali jste z banky nabídku na výhodný spořící účet? Máte na bankovním účtu větší množství peněz? Tak to Vás jistě bude zajímat, že banka tyto peníze používá ve svůj prospěch, zhodnotí je a Vy z toho nemáte nic nebo jen pár drobků.

Kolik si nechávat na bankovním účtu? Svým klientům doporučuji, aby bankovní účet využívali k tomu, na co je určen. K přijímání a odesílání financí. Na to ostatní jsou jiné nástroje. Pro běžného uživatele tedy stačí mít na bankovním účtu maximálně dvojnásobek měsíčních výdajů. Zbytek si rozdělí do nástrojů pro finanční rezervy. Peníze se budou nejen lépe hodnotit, ale dle potřeby je máte do druhého dne k dispozici.

Banky v ČR – nenechte se opít rohlíkem

Některé banky v ČR slyší na to, co nejen klienti požadují. Častokrát jde ale služba v neprospěch klienta, aniž by o tom klient věděl. V nabídce Komerční banky, Hypoteční banky (vč. ČSOB) a České spořitelny je například možnost mimořádných splátek hypotéky. Někdy je tato služba zpoplatněna (od 200,- Kč / měsíc), jindy je služba bezplatná.

Proč se ale zbavovat výhodného úvěru? Využití mimořádné splátky bez poplatku osobně nevidím jako výhodu. Snad jen když máte 100% hypotéku a vyšší úrokovou sazbu. Zbavíte se části závazku a platíte úroky z menší částky. Když to ale vše dáme „na papír“, tak zjistíte, že rozdíl ze zaplacených úroků není tak veliký, jenže Vy už jste se zbavili volných finančních prostředků, které jste mohli použít jinak a výhodněji. Všechno je to jen matematika a kombinace služeb. Vhodnou kombinací lze na hypotéce ušetřit přibližně 130.000,- Kč na každém zapůjčeném 1.000.000,- Kč.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek