Co je to vlastně pojištění proti pokutám a jak funguje? Nedávno jsem na YouTube a v diskusích na Facebooku zaznamenal různá videa na Youtube kanálu MikeJePan, kde se jistý mladík naváží do Městské policie hlavního města Praha. To, že ve spoustě případů zašel za hranici etiky a vzájemného respektu je věc jedna. Věc druhá je ta, že toto jednání prováděl pouze za účelem upoutání pozornosti a sběru fanoušků pro jeho kanál. Těm i ostatním poté nabízel službu Pojištění proti pokutám. Službu, která Vás zaručeně ochrání před pokutou při provozu vozidla na pozemní komunikaci.

Mikejepan je pouze reklamní figurka pojištění proti pokutám

Ve videích je hned několik případů, jak hlavní aktér „Mike“ školí Městské policisty pomocí naučených frází z několika vyhlášek. U toho si vše pak nahrává pro své fanoušky a předvádění se na Youtube. Pokud jste viděli krátký dokument o praktikách OVB – Rada nad zlato, několikrát se v něm také objevil. Obrázek si udělá každý sám.

Divadlo s pojištění proti pokutám a rizika této služby

Podle mého názoru MikeJePan je pouze reklamní figurka v popředí. Kdo opravdu stojí za službou pojištění proti pokutám a proč nechává dělat někoho jiného a kde se vlastně vzal onen MikeJePan? Co vlastně řeší pojištění proti pokutám a proč já osobně vidím pojištění proti pokutám jako nebezpečnou službu pro Vás i ostatní se dozvíte v mém dnešním článku:

Sdílejte
Petr Pařízek
Hypoteční a úvěrový specialista. Již od roku 2011 řeším s klienty jejich potřeby i jejich plány. Výhodné řešení, lepší podmínky a slevy nejen na hypotéce zajistím ale i pro Vás. Cílem článků uvedeným v sekci Blog není pošpinění jednotlivých poskytovatelů služeb nebo jejich "pomlouvání", jak se někteří z návštěvníků domnívají. Jde mi o dostatečnou informovanost a upozornění ostatních na to, že i dobře vypadající nabídka může mít v sobě jistá rizika, na které si musíme dávat pozor. Pokud i přes toto máte výhrady a považujete některý ze článků zavádějící, nepravdivý či matoucí, zašlete mi prosím o který článek se jedná a proč zrovna Vy jej považujete za nepravdivý či zkreslený. Rád s Vámi dané téma proberu a upřesníme si, jaká je skutečnost.