Poslední měsíc na mírné podmínky u hypotéky. Od 1.12.2016 už to tak lehce nepůjde

Od 1.12.2016 vstupuje v platnost nový zákon o úvěr, který bude mít zásadní vliv na hypotéky. V některých variantách výhodný, ale v některých případech Vás čeká nepříjemná komplikace nebo nemožnost dostat se k poskytnutí úvěru. Další změny se pak chystají počátkem příštího roku.

Ještě to můžeme stihnout! Nečekejte ale na poslední chvíli

Proč si zajistit podmínky u hypotéky ještě v listopadu?

Plánujete koupit nemovitost nebo stavět dům? V tom případě je na čase si rozmyslet, jestli řešit úvěr co nejdříve nebo si počkat na nové podmínky. V některých případech bude změna podmínek opravdu zásadní. V některých případech jsou nové podmínky výhodnější a samozřejmě v některých již nebude možné hypotéky využívat. Nenechte si ujít možnost spočítat hypotéku ještě za původních podmínek. Nyní se tedy podíváme na hlavní důvody, díky kterým je potřeba řešit hypotéku co nejdříve a ještě za původních podmínek.

Podmínky u hypotéky a Bonita klienta, nabídka a LTV

Podle čeho se rozhodovat pro rychlou hypotéku za původních podmínek ještě platného zákona? Vypsal jsem pro Vás nejčastější důvody.

  • Bonita klienta bude více zkoumána – To nejdůležitější se týká právě Vaší schopnosti splácet úvěr. Pokud se chystáte koupit nemovitost, očekávám, že na to doopravdy máte. S tím samým počítá i banka a vy dokládáte své příjmy. Někdy to s příjmem vychází opravdu jen tak. Proto se také různě doplňují další příjmy, ručitelé nebo vlastní prostředky k úvěru.
    Podle nových podmínek od 1.12.2016 ale budou banky zkoumat nejen příjmy, ale také výdaje. Budou se totiž muset přesvědčit, zda opravdu máte na splácení úvěru. Máte příjmy na hypotéku opravdu na hraně? V tom případě doporučuji zařídit si hypotéku co nejdříve.
  • Refinancování hypotéky s případnou změnou podmínek – Zatím je otázkou, jak budou banky nahlížet na zjednodušená refinancování hypotéky. Očekává se, že nedojde ke změnám. To se ale týká refinancování hypotéky za stejných podmínek, jako u splácené hypotéky. Pokud během splácení nastanou změny (sňatek, rozvod a pod.) nebo budete potřebovat znovu navýšit hypotéku o peníze třeba na rekonstrukci, očekávejte, že se bude na hypotéku hledět jako na nový případ a tím pádem dle nových podmínek.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=“_self“ link=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“]CHCI VÝHODNOU NABÍDKU[/button]

  • Změna minimální výše LTV u hypotéky – LTV je výše úvěru oproti ceně zastavované nemovitosti. Banky již nyní připravují podmínky pro minimální sazby 90% nebo 95%. To znamená, že na každé úvěry budete muset zaplatit část z vašich vlastních prostředků nebo úvěru. Pokud na něj ale dosáhnete a nezkomplikuje Vám přidělení hypotéky. Jak se pošítá LTV? Jednoduše. Výši úvěru vydělíte cenou nemovitosti a výsledek vynásobíte 100. Vyjde Vám LTV v procentech.
  • Ceny nemovitostí rostou – již několik měsíců lze pozorovat postupný nárůst cen nemovitostí. Čím vyšší cena nemovitosti bude, tím více vlastních prostředků budete u hypoték dle nových podmínek potřebovat.
  • Očekávaný nedostatek vhodných nemovitostí – Developeři sice postavili spoustu nových nemovitostí. Ne vždy se ale trefili do vkusu a potřeb kupujících. Proto prodejci nemovitostí nyní spíše čekají, až se prodají nemovitosti, ve kterých mají nainvestované své finance. Až poté se pustí do další výstavby. Stejně je to i s nedostatkem vhodných pozemků a lokalit pro výstavbu.
  • Mimořádné splátky u hypotéky až 25% každý rok – Již v předchozím článku jsem řešil, jestli je mimořádná splátka hypotéky výhodná. Ve většině případů není. Pouze u plánovaného prodeje či finančních potíží se může mimořádná splátka vyplatit.

 

Podmínky u hypotéky postaru nebo dle nových podmínek?

Nyní již víte o hlavních výhodách i nevýhodách nových podmínek a proto neváhejte a sjednejte si nezávaznou nabídku hypotéky co nejdříve. Nemáte ještě vhodnou nemovitost? Nevadí. Zajistím pro Vás hypotéku s možností následného doplnění podkladů ke kupované nemovitosti. Stejně tak si můžete zajistit peníze již nyní a čerpat hypotéku až v následujících měsících.

A jak jste na tom podle článku Vy? Vyplatí se počkat na nové podmínky, protože budete mít možnost dosáhnout na hypotéku i tak, nebo si radši necháte spočítat hypotéku ještě dnes?

Nečekejte zbytečně dlouho a získejte nejvýhodnější řešení hypotéky co nejdříve. Z vlastní zkušenosti vím, že je potřeba minimálně 10 dnů od dodání kompletních podkladů k podpisu úvěrové smlouvy. Proto také přijímám požadavky a podklady na hypotéku podle původních podmínek pouze do 20.11.2016. Po tomto datu již budu řešit hypotéky pouze dle nového zákona a nových podmínek pro získání úvěru

Získejte nejlepší řešení pro Vaší hypotéku a další výhody

[fc id=’2′ align=’center‘][/fc]

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek