Vyplacení exekuce na nemovitost – jak ochránit váš majetek

Vyplacení exekuce na nemovitost je jedním z nejčastějších, nejrychlejších a nejméně bolestivých způsobů, jak můžete zachránit podstatnou část svého majetku před dražbou. Nechali jste zajít situaci až tak daleko, že nemáte jinou možnost a na vaši nemovitost již byla v Katastru nemovitostí zapsána exekuce nebo k tomu má v nejbližší době dojít? V tom případě už déle nečekejte a jednejte. Sice se můžete s věřiteli přes exekutory dohodnout na splátkovém kalendáři, ale nikdy nemáte jistotu, že i přes pravidelné splácení nepůjde vaše nemovitost do dražby dříve, než seženete kupujícího. Exekutor jedná v zájmu věřitelů a jeho cílem je získat co nejvíce prostředků na zaplacení vašich závazků. Zde si můžete být jistí, že už teď mají exekutoři v záloze někoho, kdo si rád vaši nemovitost odkoupí v dražbě za co nejnižší cenu.

Varianty pro vyplacení exekuce na nemovitost

Exekuce nemusí být na celou vaší nemovitost, ale třeba jen v řádu desítek/stovek tisíc. I tak jde ale o nepříjemný způsob, jak přijít o další peníze navíc. Nejen, že se vám navyšuje každý rok dlužná částka o úroky, ale také o další náklady s výkonem exekuce. To, že se teď nic neděje ještě neznamená, že se nezačne něco dít zítra nebo o něco později. Právě proto je třeba opravdu jednat a vyplatit exekuce na nemovitost. Tím docílíte vymazání záznamu na Katastru nemovitostí a ochráníte tak svůj majetek.

Vaše aktivity pro ochranu majetku

  • Vyplacení exekuce na nemovitost nebankovním úvěrem – zde získáte max 60 – 70% odhadní ceny nemovitosti. Je zde ale potřeba souhlas exekutora a předchozích věřitelů se zástavním právem, protože na svojí nemovitost vložíte zástavní právo nebankovní společnosti. V některých případech lze postupovat individuálně.
  • Prodej nemovitosti s exekucí (potřebná součinnost exekutora) – máte kupce na svojí nemovitost? V tom případě se souhlasem exekutora proběhne prodej, kdy je dlužná částka připsána exekutorovi k umoření dluhu a poplatků. Zbytek poté přesune na Váš bankovní účet.

 

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“]CHCI ZACHRÁNIT SVOJÍ NEMOVITOST[/button]

 

Aktivity exekutora pro získání peněz na zaplacení dluhu

  • Prodej nemovitosti v dražbě – Vyvolávací cena prvního kola je 60% odhadní ceny. Pokud se neprodá v první dražbě, snižuje se vyvolávací cena na zákonem stanovené minimum. Pozor, v aukci se dá získat i podíl na nemovitosti, takže se společným vlastníkem zbývajících vlastníků může stát třeba i ne zcela příjemný spoluvlastník, který následně zdržuje/maří prodej atd.

Ochrana nemovitosti insolvencí nefunguje

Myslíte si, že svojí nemovitost ochráníte tak, že spustíte proces oddlužení? Ne vždy je tomu skutečně tak. Pokud má totiž některý z vašich věřitelů zástavní právo na vaší nemovitosti (banka za hypotéku nebo úvěr, nebankovní společnosti za úvěr a pod.), tak může kdykoliv, i v procesu vašeho oddlužení využít své právo k výkonu zástavní smlouvy a spustit dražbu nemovitosti.

Hrozí Vám exekuce na nemovitost?

V tom případě nečekejte a využijte možnosti vyplacení Vašeho závazku odkupem nemovitosti. Během několika dnů se tak zbavíte vašeho dluhu a exekutor vás nepřipraví o podstatně vysokou částku při dražbě a následném vyčíslení nákladů.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=““ link=“https://petrparizek.cz/spocitat-hypoteku/“]CHCI PENÍZE NA EXEKUCI[/button]

 

 

Zdroj obrázku: Designed by Freepik

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek