Vánoční dárky? Zapomeňte na rychlé půjčky a kreditní karty

Každý rok od měsíce října narůstá počet žádostí o krátkodobé nebankovní půjčky a úvěry od 10.000,- Kč do 25.000,- Kč. V naprosté většině případů jde o peníze na Vánoční dárky. Tento způsob nakupování je ukázkový příklad, jak se dá prodělat a jak se zbytečně utrácí peníze navíc. Nebankovní půjčky jsou stále lehce dosažitelné, ale i přes regulace České národní banky se v tomto oboru služeb stále vyskytuje spousta společností, které nejednají zrovna férově.

Vánoční dárky nemusí mít vždy vysokou hodnotu

Je to jednoduché, pokud na to nemáte a nutně to nepotřebujete, tak si to kupte až časem za hotové, prostě až si na to našetříte a peníze neutratíte z rozmařilosti. Určitě si ale neberte úvěry a půjčky jen na vánoční dárky. V dnešní době lze pozorovat, že jsou někteří prostě fixováni na to, aby měli ty nejnovější telefony, nejširší televize, nejnovější domácí spotřebiče atd. Prostě konzumní uvažování. Další kategorií jsou děti, které jako opravdové vánoční dárky berou jen mobilní telefony, elektroniku, značkové oblečení a peníze v obálce. Ve spoustě případů jen stačí jasně stanovit pravidla a drahé dárky dávat jen jako odměnu za dosažení cílů nebo výpomoc v domácnosti nad běžný rámec povinností. Vždyť nákupem vánočních dárků jde jen o krátkodobé uspokojení potřeby mít něco nového. Za měsíc už se stejně vysněný telefon válí někde po bytě, samý škrábanec atd.

Vánoční dárky a obchodní triky

Nejen v e-shopech, ale i kamenných obchodech používají někteří obchodníci osvědčené prodejní triky a vánoční dárky se tak spíše prodraží. Nejčastějším prohřeškem je navyšování ceny před Vánoční sezónou. Ceny se prostě navýší o X% a po Vánocích se vrátí na původní hodnotu, ovšem s obrovským nápisem „Povánoční slevy“.

Vyšší poplatky za balné a dopravu – Máte představu, kolik stojí zabalení a doručení objednávky? Někteří prodejci si totiž klidně naúčtují i několika set korunové poplatky za „Expres doručení“.

Větší balení v akci nemusí být vždy výhodnější. Proto mají prodejci uvádět konečnou cenu za měrnou jednotku (litry, gramy). U každé ceny tak správně má být i menší cena za jednotku. Lehce tak porovnáte ceny za různá balení.

Vánoční dárky zabalené přímo v obchodním centru se prodraží

Necháváte si zabalit nakoupené dárky přímo v nákupním centru u stánků, kde je nabídka profesionálního zabalení, dárkové tašky, ozdobné balící papíry atd? Právě v těchto stáncích bývá jedna z nejdražších Vánočních služeb, kdy zájemci zaplatí v průměru minimálně o 170% více za dárkové obaly a balící papír, než když si jej nakoupí v papírnictví a zabalí doma. Vždyť právě domácí balení vánočních dárků má to své kouzlo.

Jak se zbavit nevýhodných půjček a kreditních karet?

Ideálním řešením je konsolidace půjček nebo jejich refinancování jiným, výhodnějším úvěrem. V některých případech pomůže i hypotéka. Nemusí jít hned o americké hypotéky, ale klidně i o neúčelovou část hypotečního úvěru v rámci nové žádosti nebo refinancování hypotéky.

Získejte výhodnější splátky. Odešlete Váš požadavek a já se Vám ozvu

[fc id=’1′ align=’center‘][/fc]

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek