Tip pro realitní makléře: Jak znovu vydělat na již dávno uzavřeném prodeji

Tento článek využije hlavně realitní makléř, který pro své klienty před několika lety zajistili nákup nemovitosti. Dozví se v něm nejen, jak se dá takový „starý obchod“ znovu využít ve vlastní prospěch, ale také to, jak získat další provize z nových klientů za hypoteční úvěr, pokud vám vaše realitní kancelář nevyplácí nic nebo jen zanedbatelné množství.

Protože článek obsahuje dost praktických informací, zobrazí se jeho obsah až po nasdílení mého odkazu na Váš Facebook. Berte to jako oboustranně výhodný obchod, protože Vám nejen poskytnu praktické informace, ale v budoucnu Vám takto doporučeným způsobem zajistím další peníze a nejspíš i další klienty z mé strany.

[sociallocker id=“2289″]

Děkuji za Váš zájem a nasdílení odkazu na sociální síti.

Jak může realitní makléř znovu vydělat na již uzavřeném obchodu?

Každý z vás má jistě historii obchodů které během své kariéry uskutečnil a stejně tak má každý správný realitní makléř vlastní databáze klientů, do kterých dle cílové skupiny  (například prodávající nebo kupující) doplňuje kontakty na nové klienty. Tato databáze mu slouží nejen při uskutečnění nákupu nebo prodeje, ale dá se následně i znovu využít. Naprostá většina kupujících klientů totiž řeší nákup nemovitosti využitím hypotéky. Některé realitní kanceláře poskytují i tuto službu nebo si jí musí klient zařídit sám. V tom prvním případě pak realitní kancelář získá provize za hypotéky. Ne vždy, tedy spíše skoro nikdy se o tyto provize ani nerozdělí s realitním makléřem a pokud ano, jde jen o pár stokorun v paušální odměně. To platí zejména u realitních makléřů – nováčků.

Nyní ale máte možnost to změnit a získat peníze z již uzavřených prodejů nemovitostí s využitím hypoték. Jak na to? Jednoduše. Využijte své databáze kontaktů a já vám pomohu k penězům, které zatím leží ladem.

Stačí jen zavolat svým předchozím klientům s informací, že ode mne v nejbližších dnech obdrží zajímavou a užitečnou informaci, která jim nejen ušetří dost peněz, ale dokonce jim pomůže nějaké peníze získat. Po jejich souhlasu pak předáte jejich kontakty doplněné o několik informací a já už se o vše ostatní postarám.

O co přesně se postarám? O zajištění kompletního refinancování hypotéky a zjištění možností klientů pro možnost navýšení hypotečního úvěru, nákupu nové nemovitosti nebo třeba s klientem propočítám jeho možnosti investování do nemovitosti za účelem pronájmu. Stačí jen využít kontaktní formulář pod článkem a poté se vzájemně dohodneme na postupu a podmínkách spolupráce. Jako samozřejmost pak beru naprostou diskrétnost z mé strany.

Ve světě hypotečních úvěrů se pohybuji již od roku 2011 a mám spoustu zkušeností, obchodních kontaktů a možností, jak mým i vašim klientům zajistit kompletní hypoteční servis od počáteční konzultace, individuální nabídky bank, obchodní slevy až po čerpání úvěru a výhodnější splácení. Takto klientům ušetřím nejen na měsíčních splátkách, ale i na celkovém splácení, protože jen spočítat hypotéku nestačí. Další úsporou je i čas při hledání informací, zařizování administrativy a plnění podmínek čerpání. Jako samozřejmost beru vaši případnou účast na konzultační schůzce s klientem, který projeví zájem na poskytnutí mých služeb.

 

Realitní makléř nemá vždy provize z hypotéky

Další variantou je přímá spolupráce, kdy pro vaše klienty zajistím kompletní hypoteční servis a vám vyplatím provize podle výše čerpaného hypotečního úvěru. Klienti ode mne získají všechny možné výhody, možnosti porovnání a kompletní servis. Vám poté vyplatím odměnu podle výše hypotečního úvěru, a to přímo v hotovosti nebo převodem na bankovní účet, a to do 30 dnů od podpisu úvěrové smlouvy s čerpáním hypotéky. Proč?

Protože z historie obchodů vím, že většina realitních kanceláří nabízí svým klientům také hypoteční servis. Za to pak získávají provize od nasmlouvaných bank. Většina realitních kanceláří ale zároveň nevyplácí odpovídající odměny svým realitním makléřům, kteří získali tento obchod. Některé realitní kanceláře poskytují paušální částku jako odměnu za uskutečnění hypotéky, ale to bývá podmíněno minimální výší úvěru a nejde i zajímavou částku. Většinou tak na společnou večeři pro dvě osoby.

Já svým obchodním partnerům vyplácím až 0,4% z každého čerpaného úvěru a to převodem na bankovní účet nebo v hotovosti. Taková odměna je samozřejmě pro dlouhodobé partnery, ale i počáteční provize většinou převyšuje odměny realitních kanceláří. Takto vyplácené odměny jsou ideální hlavně pokud je někdo realitní makléř – nováček. Získá ode mne nejen odměnu, ale i konzultace jak zaujmout klienta, kde hledat zájemce, jak vybudovat povědomí o jeho službách atd.

Realitní makléř a dlouhodobý vztah s klienty

Jak jste se ve článku mohli sami přesvědčit, realitní servis není pouze o jednorázovém prodeji nemovitostí, ale i o následném servisu a postupném zasílání informací i nabídek vhodných pro klienty. Takto máte možnosti nejen rozšířit své příjmy, ale získáte tak v budoucnu i další zákazníky. Kdo dříve koupil, může v budoucnu prodávat, protože se třeba chce stěhovat do většího nebo chce investovat do pronajímání nemovitosti.

S realitní sítí spolupracuji i pro zajištění nemovitosti pro mé klienty, kteří hledají vlastní bydlení nebo byty na investice do pronájmů. Hlavně i proto uvítám naši vzájemnou spolupráci, protože i když si třeba nyní nemáme vzájemně co nabídnout, v budoucnu se to může celkem rychle změnit.

Máte zájem o získání odměny za nové hypotéky i refinancování hypotéky Vašich klientů? Využijte jednoduchý formulář a odešlete své kontakty. Zašlu vám vše potřebné

[fc id=’22‘ align=’center‘][/fc]

[/sociallocker]

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek