4 body pro stavební spoření srovnání nabídek a možností?

Máte v plánu si pravidelně odkládat a hledáte pro stavební spoření srovnání nabídek? Tomu rozumím. Vždy je lepší mít přehled o tom, kde se dá spořit výhodněji. Když se ale podíváte podrobněji na jednotlivé varianty a poskytovatele stavebního spoření, neuvidíte až tak zásadní rozdíl ve zhodnocení. Na co je ale potřeba se soustředit, jsou náklady spojené se stavebním spořením. Zásadní otázkou při výběru poskytovatele stavebního spoření jsou ale jiné parametry. Na ty se podíváme i v tomto článku.

Hledáte pro stavební spoření srovnání nabídek?

Podrobné srovnání v tomto článku ho nenajdete, protože se podmínky mění v podstatě každý měsíc, a právě podle toho pak s klientem vybírám vhodného poskytovatele.  Tedy pokud je stavební spoření tím správným produktem. Pokud totiž hledáte, jaké je nejlepší stavební spoření, musíme se soustředit na tyto parametry:

  1. Vstupní poplatky – tyto poplatky jsou v základu 1% z cílové částky. Maximálně však 15.000 Kč. Většinou ale stavební spořitelny nabízejí v akcích nebo při splnění podmínek založení stavebního spoření zdarma. Ty podmínky bývají max. cílová částka do 300.000 Kč, vklad na stavební spoření min, 4.000 v prvních měsících a pod. Záleží na nastavení marketingové kampaně.
  2. Úročení vkladů – rozdíly v úročení u jednotlivých poskytovatelů stavebního spoření nejsou až tak velké, takže pro stavební spoření srovnání moc nepomůže. Ve finále totiž nebude až tak razantní rozdíl, pokud si založíte stavební spoření v bance A nebo bance B. Spíš se ale musíte soustředit na následující bod.
  3. Podmínky pro lepší úročení – Láká vás vysoký úrok v nabídce stavebního spoření? V některých případech pro ně musíte splnit další podmínky, jako třeba pravidelné zasílání každý měsíc, aktivní využívání účtu v bance poskytovatele stavebního spoření atd. A třeba s aktivním užíváním bankovního účtu a dalších služeb jsou spojeny poplatky, které ale sotva zaplatí slibovaný lepší výnos na stavebním spoření.
  4. Rychlost uvolnění peněz po době spoření 6 let – Je samozřejmé, že při ukončení stavebního spoření chcete své peníze použít co nejdříve. Některé stavební spořitelny jsou v zaslání peněz rychlejší, jiným to poněkud trvá. Jsou ale i rychlejší varianty, jak získat peníze ze stavebka dřív.

 

Využijte pro stavební spoření srovnání dalších možností spoření

Nevíte, jestli nebudete potřebovat peníze dřív, než až za 6 let? Nevíte, jestli si budete pravidelně odkládat stejnou částku? Máte v plánu svým dětem spořit déle, než 6 let? Co když opravdu stát přestane vyplácet příspěvek ke spoření? To vše jsou základní otázky, na které je potřeba si odpovědět, a podle toho pak s klienty řešíme vhodný postup a službu.

Jsou totiž i výhodnější varianty na pravidelné odkládání. Například pro děti je při dlouhodobém odkládání vhodnější doplňkové penzijní spoření, které je stejně konzervativní variantou, jako stavební spoření, a navíc se zde dá využít lepšího zhodnocení. Oproti stavebnímu spoření zde nemáte poplatky za založení a nedaníte zhodnocení.

Myslíte, že nadává smysl použít doplňkové penzijní spoření jako vhodnou variantu na spoření pro děti? A co kdybyste mohli nastavit spoření tak, že si děti v 18 letech vyberou buď polovinu úspor, a nebo dokonce i celou částku?

Pokud ale nechcete mít peníze takto uzamčeny na určenou dobu, ale chcete si odkládat a vybírat podle potřeby, tak je vhodnou náhradou investování do nemovitostí přes realitní fond, kde se dá spořit jednorázově, a samozřejmě i pravidelně, a to už od 500 Kč/měsíc, a doporučená doba je na 5 let. Pro stavební spoření srovnání s investováním do nemovitostí nevychází moc dobře, protože u stavebka máte peníze uzamčeny na 6 let. Ovšem při této variantě spoření do nájemních nemovitostí máte peníze k dispozici do 14 dnů, pokud je doopravdy potřebujete.

Jak už jsem psal, není univerzální řešení pro všechny, a právě proto společně probereme nejen vaše plány, ale také možnosti a výhled při vašem spoření na důchod, pro děti, vlastní bydlení. Prostě cokoliv budete potřebovat.

Právě proto teď odešlete vaše kontaktní údaje přes formulář pod tímto článkem, a společně pak dořešíme vše, co se týče nejen stavebního spoření a odkládání peněz, ale i ochrany vašeho najetku, úspor a podobně.

Jak si udělat opravdový pořádek ve financích?

Využijte bezplatný návod na Chytré plánování, a sami postupně uvidíte, na co je potřeba se soustředit přímo u vás. S tímto návodem mám u klientů 97% úspěšnost pro zlepšení jejich situace.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek