Na co si dát pozor při koupi bytu nebo domu – Část 2

V pokračování článku s tématem na co si dát pozor při koupi bytu. Tentokrát se zaměříme na to, jak řešit financování, první návštěvu nemovitosti a komunikaci s prodejcem nebo realitní kanceláří.

Proč je článek uzamčený? Protože své služby a některé informace poskytuji pouze svým klientům a příznivcům. Přidejte se a sdílejte článek na svém Facebooku. Získáte tak přístup k praktickým informacím. Můžete se také přihlásit k bezplatnému odběru novinek a tipů nejen ze světa financí.

Financování nemovitosti – jakou variantu a poskytovatele si zvolit? Není pravidlem, že Vaše banka nabídne tu nejlepší hypotéku ani to, že nejnižší úroková sazba je nejvýhodnější. Jak tedy zvolit vhodný způsob financování a jakého vybrat poskytovatele? Zajistím pro Vás vše potřebné od bezplatné konzultace přes administrativu, vyjednávání se zvolenou banku až po asistenci při čerpání hypotéky. ZDE ZÍSKÁTE LEPŠÍ HYPOTÉKU.

Kupovat bez realitky nebo s realitní kanceláří? – Z vlastní zkušenosti a jednání s klienty mohu jen doporučit využít služeb renomované realitní kanceláře. Nejen, že se vyhnete právním rizikům s nemovitostí, ale k nákupu nemovitosti získáte kompletní realitní a právní servis. U koupě nemovitosti za sta tisíce i miliony korun se nevyplatí šetřit a riskovat, můžete totiž naletět již předem naplánovanému podvodu, který Vás může vyjít opravdu draho.

Vyjednávání s realitní kanceláří nebo prodávajícím – Jdete si prohlédnout nemovitost a nevíte co očekávat? Před první návštěvou nemovitosti si zjistěte, jak vysokou můžete dostat hypotéku. Bude dopředu vědět v jaké cenové hladině si ještě můžete bezpečně koupit nemovitost a dopředu tak vybíráte i vhodnou nemovitost.

Kupní cena nemovitosti – Nezapomeňte, že od 1.11.2016 platí daň z nabytí nemovitosti kupující. To prodraží nákup nemovitosti o 4% daň. Zkuste proto s prodávajícím jednat o ceně a případně se podělte o úhradu této daně. Stejně tak zkuste slevu pro úhradu poplatků za realitní a právní servis. Častokrát se stává, že realitní kancelář kasíruje provize za prodej nemovitosti a zároveň i při její koupi.

Pro a proti s klidnou hlavou – Nechte doma emoce a připravte si na prohlídku nemovitosti tužku a papír. Na něj si pak poznamenávejte jednotlivé body pro zakoupení a proti zakoupení nemovitosti. Doma v klidu si pak rozmyslete jednotlivé argumenty. Během prohlídky raději neprojevujte nadšení z prohlížené nemovitosti. Určitě víte, že si tím ztížíte následné vyjednávání o ceně.

Průkaz energetické náročnosti – Od 1.1.2009 je povinnost prodávajícího předložit platný a aktuální průkaz energetické náročnosti, který vám v podstatě říká, kolik budete platit za energie v kupované nemovitosti.

Podpis rezervační a kupní smlouvy – vybrali jste si vhodnou nemovitost? Tak to Vám jistě realitní makléř nabídl k podpisu rezervační smlouvu. Sice již máte k dispozici informace o výši hypotéky, kterou si můžete dovolit. Jak jste na tom ale s informacemi o okolí nemovitosti atd?

Dá se očekávat, že bude prodejce nebo realitní makléř naléhat na podpis rezervační smlouvy. Většinou už má sjednanou schůzku s dalším zájemcem a prodá to prvnímu, kdo podepíše rezervační smlouvu

Také si pohlídejte termíny pro úhradu kupní ceny a možnost tento termín po vzájemné dohodě prodloužit. Při dodávání podkladů pro hypotéku a vyplácení peněz totiž mohou nastat komplikace.

Dodání podkladů k hypotéce – Banka si předem určuje, za jakých podmínek budou vyplaceny peníze za kupovanou nemovitost. V některých případech můžou některé podmínky komlikovat či oddálit výplatu peněz. To má pak vliv na splnění termínu dle rezervační nebo kupní smlouvy.

Vyplacení peněz za nemovitost – Chcete zaslat peníze přímo na účet kupujícího? V tom případě zbytečně riskujete. Snažte se, aby nebyly peníze prodávajícímu vyplaceny dříve, než proběhne zápis změny na katastr nemovitostí. K tomuto účelu lze využít bankovní nebo notářskou úschovu. Sice placená služba, ale vzhledem k bezpečí se opravdu vyplatí.

JSTE REALITNÍ MAKLÉŘ?

Využijte specializovaný web k propagaci Vašich služeb nebo celé realitní kanceláře. Součástí specializovaného adresáře je i využití marketingových služeb.

[button color=“blue“ size=“large“ type=““ target=“_blank“ link=“http://realitnimakleri.online“]CHCI ZÍSKAT VÝHODY PRO REALITNÍ MAKLÉŘE[/button]

Nezapomeňte sdílet tento článek s přáteli

Sdílejte na Facebooku

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek