Úrazové pojištění dětí – jako na něj výhodněji a efektivněji

Řešíte pojištění dětí a jeho ideální nastavení? Rizikové pojištění dětí se může zdát jako nepodstatné nebo zbytečné, ale existuje několik důvodů, proč je dobré se o něj starat.  Je důležité si uvědomit, že potřeba rizikového pojištění dětí se může lišit v závislosti na individuálních okolnostech a prioritách , které máte nyní a v budoucnu. Před uzavřením pojištění je vždy vhodné konzultovat své požadavky, možnosti a zvážit své specifické potřeby a finanční situaci.

Pouze úrazové pojištění pro děti nestačí

„Náš Jirka si zlomil ruku a dostal 7.000 Kč! Ještě, že máme tu pojistku“. Přesně to můžete občas zaslechnout od svých známých. Zní to lákavě, ale Jirka má štěstí, že mu ruka v pořádku srostla a nemá žádné trvalé následky. Statisticky vzato je na tom výborně, protože úrazové pojištění jako takové, je celkem drahé pojištění a v poměru k výplatě pojistných událostí a přeplacenému pojistnému zaplatí rodiče spoustu peněz zbytečně navíc.

Nejvhodněji nastavená pojistka pro děti v sobě zahrnuje nejen trvalé následky úrazu, ale i pojištění velmi vážných onemocnění a invaliditu.

Nejčastější rizika jsou z nemocí a ne pouze z úrazů.

Základem každého pojištění dětí je zejména:

  • Vážné nemoci a úrazy: Min. 1.000.000 Kč
  • Trvalé následky úrazu: Min. 1.500.000 Kč
  • Invalidita : od 3.000.000 Kč, případně dlouhodobá péče

Takto nastavené pojištění pro dítě stojí kole 400 Kč /měsíc. Pokud přidáte i připojištění ošetřování s částkou 400 Kč/den, vzroste cena o 100 Kč na 500 Kč/měsíc. To je mnohem rozumnější řešení, než platit za úrazové pojištění a riskovat dopad dlouhodobých nemocí a trvalých následků třeba i z toho úrazu. V některých případech lze tuto cenu a pojistné krytí využít třeba až do věku „dítěte“ 25 let.

Svým klientům nastavuji pojistky přesně dle jednotlivých parametrů a přeji jim, ať tuto pojistku nikdy nepotřebují. Je vždy lepší zaplatit peníze za krytí možných rizik, ale mít jistotu, že když se něco stane, nezůstanete bez peněz a bez pomoci. U povinného ručení automobilu také nikdy nevíte, kdy bude potřeba, ale můžete se na pojištění spolehnout. Tedy pokud jej máte správně a dostatečně nastaveno.

Kolik stojí pojištění dětí?

Jak s cenou za životní pojištění pro děti? Metodiky a nabídky pojišťoven se neustále mění, a proto se vždy řeší varianty a pojišťovny dle aktuální situace, nabídek obchodních slev a akcí. I zde si ale dávejte pozor. Některé pojišťovny třeba lákají na dvojnásobek či trojnásobek pojistného krytí při dopravní nehodě. Tady jde spíše o loterii. Úmrtnost nebo invalidita při dopravních nehodách je totiž statisticky minimální. Jinak tomu ale je u trvalých následků z úrazu a závažných onemocnění.

Pokud má vaše dítě jako koníčka sporty, při kterých může dojít k vážnějšímu zranění, je samozřejmě nutné toto promítnout i do nastavení pojištění a krytí rizik. Jiné pojištění je pak potřeba pro aktivně sportující děti, registrované ve sportovních klubech nebo i sportovce na profesionální úrovni.

Vyplatí se řešit pouze úrazové pojištění , nebo zohlednit i nemoc?

Běžné pojištění dětí neslouží ke zbohatnutí, ale má v případě pojistné události zajistit finanční prostředky na léčbu, zdravotní pomůcky, náklady na dopravu při rekonvalescenci, výpadek příjmů ošetřujícího rodiče atd.

Pojištění dětí neslouží ke spoření

Buď chcete dítěti spořit, a zvolíte si vhodný produkt odpovídající délce spoření pro děti a způsobu odkládání peněz, nebo jej pojistíte a vyberete vhodné pojištění. To oboje lze samozřejmě využít zároveň, ale nikdy nepropojujte spoření a pojištění. Efektivita takového „spoření do pojištění“ je mizivá a zbytečně vyhazujete peníze za poplatky a za daně ze zhodnocení, které pak musíte zaplatit státu. Nějaké daňové úlevy za pojistné jsou pak nesmyslným argumentem prodejců těchto spořících pojistek. I samotná Česká národní banka označila využití pojištění jako nástroje pro spoření a zhodnocení peněz jako nemorální.

Když chcete mít správně nastavené nejen dětské úrazové pojištění

Nemáte jistotu, jestli je vaše pojistka správně nastavená? Chcete mít přehled a doporučení, jak nastavit osobní pojištění pro vás i vaše děti? Odešlete formulář a já nebo moji kolegové s vámi probereme vše potřebné, zajistíme pro vás porovnání a k tomu máme i další výhody. Platí po celé České republice.

Řešíte situaci ve článku? Chcete nějaké upřesnění?
Pomohu vám s tím. Stačí jen odeslat tento formulář

Splňte si Vaše sny

jednoduše a s přehledem

Získejte postupný návod k finanční pohodě a dosažení vlastních cílů (bydlení, úspory, finanční nezávislost)
+ ZDARMA oblíbený e-book

e-book Proč se vám nedaří výhodněji spořit a investovat?

Děkuji za Váš zájem

Formulář byl odeslán

Odpovím Vám co nejdříve

S pozdravem Petr Pařízek